Разпореждане № 48371 от 17.04.2026, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 16581/2025
- Вид
- Разпореждане № 48371
- Подписан
- 17.04.2026
- В сила
- 17.04.2026
- Състав
- ВАНИНА ЗДРАВКОВА МЛАДЕНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 48371 гр. София, 17.04.2026 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 178 СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети април през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Председател: ВАНИНА ЗДР. МЛАДЕНОВА като разгледа докладваното от ВАНИНА ЗДР. МЛАДЕНОВА Гражданско дело № 20251110116581 по описа за 2025 година
Постъпила е въззивна жалба с вх. № 118768 от 16.04.2026 г. от ответника "Т*к" ЕАД, която не е подадена в срока по чл. 259, ал. 1 ГПК.
Съгласно чл. 259, ал. 1 ГПК жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му на страната.
Препис от решението е връчено на "Т*к" ЕАД на 01.04.2026 г., а срокът за въззивното обжалване изтича на 15.04.2016 г., поради което жалбата се явява подадена извън преклузивния срок.
Предвид изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 118768/16.04.2026 г. от "Т*к" ЕАД.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Препис от разпореждането да се връчи на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1