Определение № 235 от 23.01.2020, Районен съд - Враца
- Съд
- Районен съд - Враца
- Дело
- Гражданско дело 3536/2019
- Вид
- Определение № 235
- Подписан
- 23.01.2020
- Състав
- ИНА МИЛЧЕВА ГЕНЖОВА
Цитирани разпоредби
- чл.127, ал.1,т.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.128, т.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.228 · Граждански процесуален кодекс
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№
............ гр. Враца, 23.01.2020г.
Районен съд
- Враца, първи граждански състав, в закрито заседание на двадесет и трети януари две хиляди и двадесета година, в състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: ИНА ГЕНЖОВА като разгледа гр.д. №3536/19г. на ВрРС, първи граждански състав, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производство по чл.129, ал.3 от ГПК.
Производството е образувано по искова молба на В.П.А. срещу „ЧЕЗ РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ БЪЛГАРИЯ“ АД, ЕИК *********.
С протоколно разпореждане от 27.11.2019г. и разпореждане №9859/16.12.2019г. е оставено без движение производството по исковата молба и са дадени указания на ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението да отстрани констатираните нередовности на исковата молба като представи екземпляр от искова молба с посочен нов ответник, съобразно допуснатото изменение и препис от нея, заедно с приложенията за другата страна, съобразно задължението чл.127, ал.1,т.2 и чл.128, т.3 ГПК. Съдът е указал и процесуалните последици при неизпълнение на указанията в този срок. Съобщението за повторното разпореждане на съда е връчено редовно на ищеца чрез неговия пълномощник на 13.01.2019г. и срокът е изтекъл на 21.01.2020г. В предоставения му срок ищецът не е изпълнил указанията на съда и не е отстранил констатираните нередовности на исковата молба, нито е подал молба за неговото продължаване. Към настоящия момент не е постъпила молба с посочените от съда уточнения и преписи.
Водим от горното, съдът
О
П Р Е Д Е Л И :
ВРЪЩА искова молба с срещу „ЧЕЗ РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ
БЪЛГАРИЯ“ АД, ЕИК *********, подадена от В.П.А. с молба с вх. №20993/25.11.2019г., с която е поискана замяна на ответник на основание чл.228 ГПК, и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. №3536/19г. на РС-Враца, първи граждански състав.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред ОС-Враца в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: