Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 79 от 09.07.2019, Районен съд - Бяла

Съд
Районен съд - Бяла
Дело
Административно наказателно дело 176/2019
Вид
Определение № 79
Подписан
09.07.2019
В сила
26.07.2019
Състав
АТАНАС ВАСИЛЕВ ДИМИТРОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.53 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.59 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.59, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.7, ал.1 · Закон за българските лични документи
  • чл.81, ал.2, т.2 · Закон за българските лични документи

О П Р

Е Д Е Л Е Н И Е

№

09.07.2019г., гр.Бяла

РАЙОНЕН

СЪД – БЯЛА, I-ви наказателен състав, в закрито съдебно заседание на девети юли през две хиляди и деветнадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

АТАНАС ДИМИТРОВ като разгледа докладваното от съдията НАХД № 176 по описа за 2019 година, за да се произнесе съобрази следното:

Производството е по реда на чл.59 от ЗАНН.

Образувано е по жалба на

М.К.А., ЕГН **********, против наказателно постановление № 4569а-66 от 04.06.2019г., издадено от Началник на РУ – Две могили, с което на жалбоподателя на основание чл.53 от ЗАНН е наложено административно наказание „Глоба” по чл.81, ал.2, т.2 от ЗБЛД в размер на 30 лева, за нарушение на чл.7, ал.1 от ЗБЛД.

Съдът в настоящият си състав намира жалбата за процесуално недопустима, поради което същата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Съгласно разпоредбата на чл.59, ал.2 от ЗАНН, обжалването на постановление следва да бъде направено в 7-дневен срок от връчването му. Установява се от материалите по настоящото дело, че обжалваното наказателно постановление е връчено на жалбоподателя на 17.06.2019г., следователно срокът за обжалване е изтекъл на 24.06.2019г.

Жалбата е подадена на 26.06.2019г., т.е. след изтичане на преклузивния седемдневен срок, поради което постановлението е станало необжалваемо и жалбата срещу него следва да се остави без разглеждане, а производството по делото се прекрати.

Предвид изложеното и на основание чл.63, ал.2 от ЗАНН съдът,

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.К.А., ЕГН **********, против наказателно постановление № 4569а-66 от 04.06.2019г., издадено от Началник на РУ – Две могили.

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД

№ 176/2019г. по описа на Районен съд – Бяла.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Административен съд – Русе в седемдневен срок от съобщаването му.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: