Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1193 от 26.05.2016, Окръжен съд - Бургас

Съд
Окръжен съд - Бургас
Дело
Гражданско дело 109/2012
Вид
Определение № 1193
Подписан
26.05.2016
Състав
ДЕСИСЛАВА ДИНКОВА ДИНКОВА ЩЕРЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.63 ал.1 · Граждански процесуален кодекс

О

П Р Е

Д Е Л

Е Н И Е

Номер 1193

26.05.2016 град Бургас

Бургаският окръжен съд…..…….…граждански състав ………………………….. на двадесет и шести май две хиляди и шестнадесета година в закрито заседание в следния състав:

Председател: Десислава Динкова

Членове: като разгледа докладваното от Д.Динкова гражданско дело № 109 по описа за 2012 година.

Постъпила е молба от И.В.В., ответник по гр.д.№109/2012 год. по описа на БОС, за продължаване на срока за внасяне на такса за въззивно обжалване, даден с определение №330/08.02.2016 год. по гр.д.№109/2012 год. Заявява се в молбата, че своевременно е изпратил на ВКП заверен препис от определение №2822/08.12.2015 год., но до момента държавната такса в размер на 1986 лв. не е постъпила по сметката на БАС и съществува опасност от пропускането на срока, който изтича на 27.05.2016 год. Представя копие от известие за доставяне.

Съдът, като разгледа молбата и представеното с нея известие за доставяне, я намира за основателна. Както се установява от писмото на ВКП, за да бъде наредена сумата за държавна такса от органа, съхраняващ иззетите парични средства, необходимо е молителят В. да представи заверен препис от влязлото в сила определение на съда. Последното е изпратено от молителя по пощата с обратна разписка и е постъпило във ВКП на 11.05.2016 год.

Съществува опасност от пропускането на срока, който не може да бъде спазен от молителя, тъй като действието по нареждане на сумата следва да бъде осъществено от трето лице. Налице са уважителни причини за продължаване на срока и водим от горното и на основание чл.63 ал.1 от ГПК, Бургаският окръжен съд О П Р Е Д Е

Л И:

ПРОДЪЛЖАВА срока от един месец, даден с определение

№330/08.02.2016 год. за внасяне на държавната такса за обжалване от И.В.В. с още един месец, считано от изтичане на първоначално определения срок.

Определението не подлежи на обжалване.

Определението да се съобщи на молителя.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: