Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 264616 от 03.06.2021, Окръжен съд - Пловдив

Съд
Окръжен съд - Пловдив
Дело
Гражданско дело 792/2021
Вид
Разпореждане № 264616
Подписан
03.06.2021
В сила
16.06.2021
Състав
ПЕНКА КРЪСТЕВА СТОЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.130 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.415,ал.4 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.422 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ № 264616

Пловдивски окръжен съд,

ХХІІ гр.с-в, в закрито заседание от 03.06.2021г. с председател Пенка Стоева, като разгледа докладваното от председателя гр.дело №792 по описа за 2021г. по повод молба вх.№276397/02.06.21г. на ищцата, за да се произнесе, взе предвид следното:

И с докладваната молба ищцата не е изпълнила указанията, дадени и от съда с Разпореждане №264326/21.05.21г.

/л.26/, като отново, вместо разписката за получаване на изпратеното и от ПРС съобщение за депозирано от длъжника по ч.гр.д. №15699/20г. възражение, е представила самото съобщение, което е било вече приложено и към нейна молба вх.№275393/20.05.21г. /виж съобщението на л.24/.

По този начин ищцата е поставила съда в невъзможност да прецени дали искът и по чл.422 от ГПК е заведен в едномесечния срок по чл.415,ал.4 от ГПК и като такъв- дали е допустим с оглед неговото изискване.

По тази причина и доколкото препис от разпореждането на съда от 21.05.21г. и е бил връчен на 26.05.21г. /л.28/ и с него, както и с Разпореждане №263276/07.04.21г. /л.10/ и е било изрично указано, че ако не представи изисканите от съда доказателства, касаещи преценкат аза допустимост на иска и, съдът прекрати производството по делото като предявено по недопустим иск, и новият даден и от съда 1-седмичен срок е изтекъл на 02.06.21г., съдът намери, че на основание чл.130 от ГПК исковата и молбаследва да бъде върната, поради недопустимост на иска и, преценката за която е извършена по описаните съображения, и след като съдът е получил вече отговор от ПРС, щото изисканото ч.гр.д. №15699/20г. не може да му бъде изпратено /л.10/.

Пр итези мотиви и на основание чл.130 във вр. с чл.415,ал.4 от ГПК, съдът

РАЗПОРЕДИ:

Връща исковата молба на С.А., по която е образувано гр.д. №792 по описа за 2021г. на ПОС, ХХІІ гр.с-в, поради недопустимост на предявения иск по чл.422 от ГПК, с оглед спазване на срока за завеждането му.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред ПАС в едноседмичен срок от съобщаването му на ищцата.

Окръжен съдия: