Определение № 1365 от 02.09.2019, Районен съд - Пловдив
- Съд
- Районен съд - Пловдив
- Дело
- Административно наказателно дело 4976/2019
- Вид
- Определение № 1365
- Подписан
- 02.09.2019
- В сила
- 10.09.2019
- Състав
- ПОЛЯ ПЕТРОВА САКУТОВА
Цитирани разпоредби
- чл.59, ал. 2 · Закон за административните нарушения и наказания
ПРОТОКОЛ №1365
02.09.2019 година Град ПЛОВДИВ
ПЛОВДИВСКИ
РАЙОНЕН СЪД ХХ наказателен състав
На втори септември две хиляди и деветнадесета година
В публично заседание в следния състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ПОЛЯ САКУТОВА
СЕКРЕТАР:
СЛАВКА ИВАНОВА
Сложи за разглеждане докладваното от СЪДИЯТА
АНД
№ 4976 по описа на РС Пловдив за 2019 година
На поименното повикване веднага след НЧХД №3699/2019 г. в 10.08 часа се явиха:
ЖАЛБОПОДАТЕЛЯТ
– ЛЮМИ 30 - 13 ЕООД редовно призован, изпраща представител К.Д.З., който се явява лично.
ВЪЗЗИВАЕМАТА ТД на НАП - гр.Пловдив, редовно призована, изпраща представител юриск. Д.А., който представя пълномощно днес.
АКТОСЪСТАВИТЕЛЯТ
– И.Г.К. – редовно призован лично.
ЮРИСК. А.: Не е спазен 7-дневният срок за подаване на жалбата. Нямам писмени доказателства за спазване на срока за обжалване.
ЖАЛБ. З.: Не знам спазен ли е срокът. Не си спомням.
ЮРИСК. А.:
От направена справка в системата на ТД на НАП зная, че жалбата е входирана на ръка на дата 19.07.2019г., самата молба е изходирана от ЛЮМИ 30 - 13 ЕООД под №1/19.07.2019г.
ЖАЛБ. З.: Да се гледа делото.
ЮРИСК. А.:
Да не се дава ход, видно от представените доказателства жалбата е просрочена.
Наказателното постановление е връчено на 11.07.2019 г., а жалбата е подадена на 19.07.2019 г., т.е на осмия ден. Делото следва да се прекрати.
Съдът, като изслуша становищата на страните, намира, че е налице процесуална пречка за даване ход на делото и такава се явява неспазването на 7 -дневния срок, предвиден в чл.59, ал. 2 от ЗАНН. Обжалваното наказателно постановление № 418986- F330729/15.03.2019 г. е връчено на управителя на жалбоподателя срещу подпис на 11.07.2019 г., видно от приложеното към него известие за доставяне. Жалбата срещу наказателното постановление е входирана на 19.07.2019 г. В днешното съдебно заседание представителят на въззиваемата страна заяви, че при справка в информационната система на НАП, жалбата е подадена на ръка, т.е. не е подадена по пощата, поради което съдът приема, че жалбата е депозирана на 19.07.2019 г. Съгласно чл.59, ал.2 от ЗАНН срокът за обжалване на наказателното постановление е 7-дневен, започва да тече от деня следващ получаването на наказателното постановление и изтича на 18.07.2019 г. Жалбата е следвало да бъде депозирана най-късно до 18.07.2019 г., който е присъствен ден и е последният ден, в който жалбоподателят е можел да упражни правото си на защита.
Предвид изложеното
СЪДЪТ
ОПРЕДЕЛИ
НЕ ДАВА ХОД НА ДЕЛОТО
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 4976/2019 г. по описа на Районен съд – Пловдив, ХХ н.с.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7 - дневен срок от днес пред Административен съд - Пловдив.
Протоколът се изготви в СЗ.
Заседанието се закри в 10:16 часа.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ:
СЕКРЕТАР:
ВЯРНО С ОРИГИНАЛА!
С.И.