Разпореждане № 23164 от 13.10.2021, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 48144/2021
- Вид
- Разпореждане № 23164
- Подписан
- 13.10.2021
- В сила
- 13.10.2021
- Състав
- КРАСЕН ПЛАМЕНОВ ВЪЛЕВ
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 23164 гр. София, 13.10.2021 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 46 СЪСТАВ в закрито заседание на тринадесети октомври, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:
Председател: КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ като разгледа докладваното от КРАСЕН ПЛ. ВЪЛЕВ Гражданско дело № 20211110148144 по описа за 2021 година
Производството е образувано по искова молба от „“ АД, ЕИК срещу „“ , ЕИК .
С разпореждане от 20.08.2021 г. съдът е оставил без движение исковата молба.
Указал е на ищцата в едноседмичен срок от получаване на разпореждането на основание чл.129, ал.2 от ГПК във вр. чл. 1 от Тарифа за държавните такси, които се събират от съдилищата по Гражданския процесуален кодекс (ГПК) да представи вносна бележка за заплатена по сметка на СРС държавна такса в размер на 544.50 лв.
Изрично посочено в разпореждането е, че при неотстраняване на нередовностите в срок производството ще бъде прекратено.
Разпореждането е съобщено на ищеца на 09.09.2021 г. Срокът е изтекъл на 17.09.2021 г., като указанията на съда не са изпълнени. Т.е. срокът за отстраняването на нередовностите е изтекъл и към настоящия момент същите не са отстранени, поради което съдът намира, че делото следва да бъде прекратено.
Мотивиран от горното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК съдът РАЗПОРЕДИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по гражданско дело № 48144/2021 г. по описа на Софийския районен съд.
Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2