Разпореждане № 1407 от 21.03.2024, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 2202/2023
- Вид
- Разпореждане № 1407
- Подписан
- 21.03.2024
- В сила
- 21.03.2024
- Състав
- Николай Свиленов Стоянов
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2, т.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.275, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.284, ал.3, т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 1407 гр. Варна, 21.03.2024 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, III СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на двадесет и първи март през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Съдия:
Николай Св. Стоянов като разгледа докладваното от Николай Св. Стоянов Въззивно частно гражданско дело № 20233100502202 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
Подадена е частна касационна жалба вх. № 28871/27.11.2023г. от И. Д.
Т., срещу Определение № 4423/23.11.2023г., постановено по настоящото дело.
С Разпореждане № 5925/30.11.2023г. и Разпореждане № 6022/05.12.2023г. жалбата е оставена без движение с конкретни указания за отстраняване на констатирани нередовности. С приложение към „частна касационна жалба“ вх. № 29632/04.12.2023 г. и молба вх. № 30324/11.12.2023г. част от нередовностите са отстранени.
Депозирана е и „частна касационна жалба“ вх. № 29632/04.12.2023г. от И. Д. Т., срещу Разпореждане № 5925/30.11.2023 г. в частта му, в която на същия са дадени указания по смисъла на чл. 278, ал. 4, вр. чл. 284, ал. 3, т. 1 ГПК (т. 2 от диспозитива).
С влязло в сила Определение № 24/04.01.2024г., постановено по гр. дело № 5394 по описа на ВКС за 2023г. е оставена без разглеждане депозирана друга „частна касационна жалба“ вх. № 30368/11.12.2023 г. от същия жалбоподател, приподписана от адв. К. срещу Разпореждане № 6022/05.12.2023г. като недопустима, тъй като е подадена срещу акт, който не подлежи на обжалване.
С оглед произнасянето на ВКС, с Разпореждане № 555/01.02.2024г.
1
ВОС е оставил отново без движение частна касационна жалба вх. № 28871/27.11.2023г. и е дал последна възможност на жалбоподателя да отстрани констатираните нередовности по жалбата, с предупреждение за последиците от неизпълнение. Със същото разпореждане от 01.02.2024г. ВОС е оставил отново без движение частна и „частна касационна жалба“ вх. № 29632/04.12.2023г., също с конкретни указания за изправяне на нередовностите по нея и с предупреждение за последиците от неизпълнение.
Разпореждането е връчено на жалбоподателя, чрез процесуалния му представител в бюро „Призовки“ на ВОС, на 07.03.2024г.
В рамките на указания срок, изтекъл на 14.03.2024г. /присъствен ден/, а и до настоящия момент, не са отстранени нередовностите на частната касационна жалба с вх. № 28871/27.11.2023г. и на „частна касационна жалба“ с вх. № 29632/04.12.2023г., поради което същите следва да бъдат върнати, на основание чл. 278, ал. 4, вр. чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, респ. чл.275, ал.2 вр. чл.262, ал.2, т.2 от ГПК.
Воден от горното съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна касационна жалба с вх. №28871/27.11.2023г. от И. Д.
Т., срещу Определение № 4423/23.11.2023г., постановено по в. гр. дело № 2202/2023г. по описа на ВОС, както и „ частна касационна жалба“ с вх.
№29632/04.12.2023г. от И. Д. Т., срещу Разпореждане № 5925/30.11.2023 г., постановено по в. гр. д. №2202/2023г., в частта му, в която на същия са дадени указания по чл.278, ал.4, вр. чл.284, ал.3, т.1 от ГПК (т. 2 от диспозитива), на основание чл. 278, ал. 4, вр. чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, респ. чл.275, ал.2 вр. чл.262, ал.2, т.2 от ГПК.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред ВКС, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2