Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1407 от 21.03.2024, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно частно гражданско дело 2202/2023
Вид
Разпореждане № 1407
Подписан
21.03.2024
В сила
21.03.2024
Състав
Николай Свиленов Стоянов

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1407 гр. Варна, 21.03.2024 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, III СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на двадесет и първи март през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Съдия:

Николай Св. Стоянов като разгледа докладваното от Николай Св. Стоянов Въззивно частно гражданско дело № 20233100502202 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:

Подадена е частна касационна жалба вх. № 28871/27.11.2023г. от И. Д.

Т., срещу Определение № 4423/23.11.2023г., постановено по настоящото дело.

С Разпореждане № 5925/30.11.2023г. и Разпореждане № 6022/05.12.2023г. жалбата е оставена без движение с конкретни указания за отстраняване на констатирани нередовности. С приложение към „частна касационна жалба“ вх. № 29632/04.12.2023 г. и молба вх. № 30324/11.12.2023г. част от нередовностите са отстранени.

Депозирана е и „частна касационна жалба“ вх. № 29632/04.12.2023г. от И. Д. Т., срещу Разпореждане № 5925/30.11.2023 г. в частта му, в която на същия са дадени указания по смисъла на чл. 278, ал. 4, вр. чл. 284, ал. 3, т. 1 ГПК (т. 2 от диспозитива).

С влязло в сила Определение № 24/04.01.2024г., постановено по гр. дело № 5394 по описа на ВКС за 2023г. е оставена без разглеждане депозирана друга „частна касационна жалба“ вх. № 30368/11.12.2023 г. от същия жалбоподател, приподписана от адв. К. срещу Разпореждане № 6022/05.12.2023г. като недопустима, тъй като е подадена срещу акт, който не подлежи на обжалване.

С оглед произнасянето на ВКС, с Разпореждане № 555/01.02.2024г.

1

ВОС е оставил отново без движение частна касационна жалба вх. № 28871/27.11.2023г. и е дал последна възможност на жалбоподателя да отстрани констатираните нередовности по жалбата, с предупреждение за последиците от неизпълнение. Със същото разпореждане от 01.02.2024г. ВОС е оставил отново без движение частна и „частна касационна жалба“ вх. № 29632/04.12.2023г., също с конкретни указания за изправяне на нередовностите по нея и с предупреждение за последиците от неизпълнение.

Разпореждането е връчено на жалбоподателя, чрез процесуалния му представител в бюро „Призовки“ на ВОС, на 07.03.2024г.

В рамките на указания срок, изтекъл на 14.03.2024г. /присъствен ден/, а и до настоящия момент, не са отстранени нередовностите на частната касационна жалба с вх. № 28871/27.11.2023г. и на „частна касационна жалба“ с вх. № 29632/04.12.2023г., поради което същите следва да бъдат върнати, на основание чл. 278, ал. 4, вр. чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, респ. чл.275, ал.2 вр. чл.262, ал.2, т.2 от ГПК.

Воден от горното съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна касационна жалба с вх. №28871/27.11.2023г. от И. Д.

Т., срещу Определение № 4423/23.11.2023г., постановено по в. гр. дело № 2202/2023г. по описа на ВОС, както и „ частна касационна жалба“ с вх.

№29632/04.12.2023г. от И. Д. Т., срещу Разпореждане № 5925/30.11.2023 г., постановено по в. гр. д. №2202/2023г., в частта му, в която на същия са дадени указания по чл.278, ал.4, вр. чл.284, ал.3, т.1 от ГПК (т. 2 от диспозитива), на основание чл. 278, ал. 4, вр. чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, респ. чл.275, ал.2 вр. чл.262, ал.2, т.2 от ГПК.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред ВКС, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2