Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1183 от 07.03.2023, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 2472/2022
Вид
Разпореждане № 1183
Подписан
07.03.2023
В сила
07.03.2023
Състав
Геновева Илиева

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 1183 гр. Варна, 07.03.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на седми март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Геновева Илиева като разгледа докладваното от Геновева Илиева Гражданско дело № 20223100102472 по описа за 2022 година за да се произнесе взе предвид следното:

Депозирана е частна жалба с вх. № 5129/27.02.2023 г. от „Спедия“ ЕООД, чрез адв. Д.

Т., срещу Определение № 302/25.01.2023 г., постановено по настоящото дело.

След извършена проверка за допустимост на частната жалба, съдът констатира, че същата е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 275, ал. 1 от ГПК.

Срокът за обжалване на Определение № 302/25.01.2023 г. тече от датата на уведомяването на страната. Връчването на препис от определението на „Спедия“ ЕООД е надлежно осъществено чрез пълномощник на 16.02.2023 г.

Едноседмичният срок за обжалване на определението е изтекъл на 23.02.2023 г.

/присъствен ден/, а частната жалба е подадена чрез куриер на 24.02.2023 г.

На основание чл. 275, ал. 2, вр. чл. 262, ал. 2, т. 1 от ГПК, депозираната жалба следва да бъде върната, като просрочена.

Мотивиран от изложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 5129/27.02.2023 г. от „Спедия“ ЕООД, чрез адв. Д.

Т., срещу Определение № 302/25.01.2023 г., постановено гр. дело № 2472/2022 г. по описа на ВОС.

1

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________ 2