Определение № 1515 от 15.09.2022, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 1441/2022
- Вид
- Определение № 1515
- Подписан
- 15.09.2022
- В сила
- 30.09.2022
- Състав
- ВЕСЕЛИН ВАЛЕНТИНОВ ЕНЧЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 150 ал. 1 т. 7 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 151 т. 4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158 ал. 1 и ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158 ал. 1 и ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 100 ал. 2 т. 6 · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража
- чл. 96 т. 3 · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№ 1515/15.09.2022 година, град Бургас
Административен съд - Бургас, на петнадесети септември две хиляди двадесет и втора година, в закрито заседание, в състав:
Съдия:
Веселин Енчев разгледа адм. д. № 1441/2022 година
Производството е образувано по постъпила жалба вх. № 3100/15.08.2022 година по описа на Бургаски затвор, подадена от А.Е.Л. с ЕГН **********, без изрично посочен адрес, пребиваващ в Бургаски затвор, против заповед № 535/10.08.2022 година на изпълняващ длъжността „началник“ на Бургаски затвор, с която на жалбоподателя е наложено дисциплинарно наказание „изолиране в наказателна килия“ за срок от четиринадесет денонощия, за нарушение на чл. 96 т. 3 във връзка с чл. 100 ал. 2 т. 6 от ЗИНЗС.
С разпореждане № 3296/17.08.2022 година (лист 1) съдът е установил нередовност на жалбата, като е указал на жалбоподателя, в седемдневен срок от получаване на съобщението, да:
1. Формулира петитум/искане до съда във връзка с подадената жалба;
2. Представи доказателство за внесена държавна такса десет лева по сметка на Административен съд – Бургас, за разглеждане на оспорването;
3. Представи още един екземпляр от жалбата – за връчване на ответника.
Съобщението за установената процесуална нередовност е връчено на жалбоподателя на 19.08.2022 година, чрез служител на Бургаски затвор (лист 15).
На 23.08.2022 година със заявление № 7880 по описа на
Административен съд – Бургас, Н. Л. (майка на жалбоподателя) е внесла дължимата държавна такса. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 29.08.2022 година (първия работен ден след изтичането на указания срок). До настоящия момент останалите пороци на жалбата не са отстранени.
Констатираната и неотстранена нередовност на жалба (липса на петитум и на екземпляр от нея – за ответника) е процесуална пречка за разглеждането на спора по същество, на основание чл. 150 ал. 1 т. 7, чл. 151 т. 4 и чл. 158 ал. 1 и ал. 3 от АПК.
По изложените съображения, съдът
О П Р Е Д Е Л И
ОСТАВЯ БЕЗ
РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба вх. № 3100/15.08.2022 година по описа на Бургаски затвор, подадена от А.Е.Л. с ЕГН **********, без изрично посочен адрес, пребиваващ в Бургаски затвор, против заповед № 535/10.08.2022 година на изпълняващ длъжността „началник“ на Бургаски затвор.
ПРЕКРАТЯВА адм. д. № 1441/2022 година.
Определението подлежи на обжалване пред тричленен състав на Административен съд – Бургас в седемдневен срок от съобщаването му.
СЪДИЯ: