Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1515 от 15.09.2022, Административен съд - Бургас

Съд
Административен съд - Бургас
Дело
Административно дело 1441/2022
Вид
Определение № 1515
Подписан
15.09.2022
В сила
30.09.2022
Състав
ВЕСЕЛИН ВАЛЕНТИНОВ ЕНЧЕВ

Цитирани разпоредби

О П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е

№ 1515/15.09.2022 година, град Бургас

Административен съд - Бургас, на петнадесети септември две хиляди двадесет и втора година, в закрито заседание, в състав:

Съдия:

Веселин Енчев разгледа адм. д. № 1441/2022 година

Производството е образувано по постъпила жалба вх. № 3100/15.08.2022 година по описа на Бургаски затвор, подадена от А.Е.Л. с ЕГН **********, без изрично посочен адрес, пребиваващ в Бургаски затвор, против заповед № 535/10.08.2022 година на изпълняващ длъжността „началник“ на Бургаски затвор, с която на жалбоподателя е наложено дисциплинарно наказание „изолиране в наказателна килия“ за срок от четиринадесет денонощия, за нарушение на чл. 96 т. 3 във връзка с чл. 100 ал. 2 т. 6 от ЗИНЗС.

С разпореждане № 3296/17.08.2022 година (лист 1) съдът е установил нередовност на жалбата, като е указал на жалбоподателя, в седемдневен срок от получаване на съобщението, да:

1. Формулира петитум/искане до съда във връзка с подадената жалба;

2. Представи доказателство за внесена държавна такса десет лева по сметка на Административен съд – Бургас, за разглеждане на оспорването;

3. Представи още един екземпляр от жалбата – за връчване на ответника.

Съобщението за установената процесуална нередовност е връчено на жалбоподателя на 19.08.2022 година, чрез служител на Бургаски затвор (лист 15).

На 23.08.2022 година със заявление № 7880 по описа на

Административен съд – Бургас, Н. Л. (майка на жалбоподателя) е внесла дължимата държавна такса. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 29.08.2022 година (първия работен ден след изтичането на указания срок). До настоящия момент останалите пороци на жалбата не са отстранени.

Констатираната и неотстранена нередовност на жалба (липса на петитум и на екземпляр от нея – за ответника) е процесуална пречка за разглеждането на спора по същество, на основание чл. 150 ал. 1 т. 7, чл. 151 т. 4 и чл. 158 ал. 1 и ал. 3 от АПК.

По изложените съображения, съдът

О П Р Е Д Е Л И

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба вх. № 3100/15.08.2022 година по описа на Бургаски затвор, подадена от А.Е.Л. с ЕГН **********, без изрично посочен адрес, пребиваващ в Бургаски затвор, против заповед № 535/10.08.2022 година на изпълняващ длъжността „началник“ на Бургаски затвор.

ПРЕКРАТЯВА адм. д. № 1441/2022 година.

Определението подлежи на обжалване пред тричленен състав на Административен съд – Бургас в седемдневен срок от съобщаването му.

СЪДИЯ: