Акт № 5 от 23.01.2020, Окръжен съд - Разград
- Съд
- Окръжен съд - Разград
- Дело
- 80/2018
- Подписан
- 23.01.2020
- В сила
- 31.01.2020
Цитирани разпоредби
- чл. 290 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 14 · Закон за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел
- чл. 5, ал.10 · Кодекс за социално осигуряване
- чл. 622 · Търговски закон
- чл. 624 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 1 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 2 · Търговски закон
- чл. 632, ал. 4 · Търговски закон
- чл. 633, ал. 1 · Търговски закон
- чл. 634в · Търговски закон
- чл. 634в, ал. 2 · Търговски закон
Р Е Ш Е Н И Е
№ гр. Разград, 23.01.2020 г.
В
И М Е Т О Н А Н А Р О Д А
РАЗГРАДСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, в закрито съдебно заседание на горепосочената дата, в състав: съдия: Атанас Христов като разгледа докладваното от съдията Атанас Христов търговско дело № 80/2018г. по описа на Окръжен съд - Разград, за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по чл. 632, ал. 4 ТЗ.
С решение № 23А от 08.11.2018г. по т. д. № 80/2018г. по описа на Окръжен съд – Разград, е обявена неплатежоспособността и свръхзадължеността на "ПРЕМАКС-7" ЕООД, ЕИК ********* и производството по делото е спряно на основание чл. 632, ал. 1 ТЗ. Решението е вписано в Търговския регистър при Агенция по вписванията на 08.11.2018г.
В преклузивния едногодишен срок по чл. 632, ал. 2 ТЗ, който изтича на 08.11.2019 г. /петък – присъствен ден/, не е постъпило искане за възобновяване на производството.
На 22.01.2020 г. /заведено с вх. № 309 от 22.01.2020г. по описа на Окръжен съд – Разград/, е депозирано Удостоверение № 5502-16-2/22.01.2020 г. на НОИ, Териториално поделение-Разград, издадено на основание чл. 5, ал.10 от КСО, от което се установява, че са предадени разплащателни ведомости и трудовоправни документи на длъжника за периода от 01.10.2014г. до 30.11.2018г.
Както е прието и в постановеното в производството по реда на чл. 290 ГПК Решение № 112 от 11.11.2019 г. на ВКС по т. д. № 1450/2018 г., I т. о., ТК: Няма спор в теорията и съдебната практика, че прекратяване на производството по несъстоятелност и заличаване на длъжника от търговския регистър по чл. 632, ал. 4 ТЗ се извършва, ако в предвидения от закона едногодишен преклузивен срок не е поискано възобновяване на спряното производство или въпреки че е поискано, възобновяването е отказано с влязло в сила решение / решение № 265 от 01.08.18 г. по т. д. №
2553/17 г. на II т. о. на ВКС/.
При тези факти съдът намира, че случаят попада в хипотезата на чл. 632, ал. 4 ТЗ. Следователно производството по несъстоятелност следва да бъде прекратено, а длъжникът да се заличи от търговския регистър.
Водим от горното, съдът
РЕШИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по несъстоятелност по т. д. № 80/2018 г. по описа на Окръжен съд – Разград, на основание чл. 632, ал. 4 от ТЗ.
ПОСТАНОВЯВА ЗАЛИЧАВАНЕ от търговския регистър на "ПРЕМАКС-7" ЕООД (в несъстоятелност), ЕИК
*********, със седалище и адрес на управление гр. Разград, 7200, бул. България No 21, вх. А, ап. 9, на основание чл. 632, ал. 4 ТЗ.
Решението да се обяви в книгата по чл. 634в ТЗ, която се води при Окръжен съд - Разград.
Препис от решението да се връчи на страните на основание чл. 634в, ал. 2 ТЗ.
Препис от решението да се изпрати на Агенция по вписванията за извършване на вписването му, на основание чл. 622 ТЗ вр. с чл. 14 ЗТРРЮЛНЦ.
Препис от решението да се изпрати за вписване в
Търговския регистър, на осн. чл. 624 ТЗ.
Решението подлежи на обжалване пред Апелативен съд
- Варна в седмодневен срок от вписването му в Търговския регистър, на основание чл. 633, ал. 1 ТЗ. съдия: