Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 21.05.2020, Районен съд - Омуртаг

Съд
Районен съд - Омуртаг
Дело
103/2020
Подписан
21.05.2020
В сила
08.06.2020

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№ 21.05.2020 година град Омуртаг

Районен съд - Омуртаг на двадесет и първи май две хиляди и двадесета година

В разпоредително заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: НЕВЯНА ЗАХАРИЕВА като разгледа докладваното от съдията АНД № 103 по описа за 20 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Настоящото производство е образувано по подадена жалба от С. С.П., с адрес: ***, действащ чрез упълномощения от него защитник – адв. С.А.

***, против Наказателно постановление № 20-0308-000048 от 18.02.2020 г. на началника на РУ – Омуртаг, с което на жалбоподателя са наложени административни наказания глоба в размер на 300.00 лева и лишаване от право да управлява МПС за срок от шест месеца, на основание чл. 175, ал. 3, пр. 1 от ЗДП, за нарушение по чл. 140, ал.

1 от ЗДП. Видно от приложената към материалите на административно – наказателната преписка разписка за връчване на жалбоподателя на НП № 20-0308-000048 от 18.02.2020 г. на началника на РУ – Омуртаг, последното е връчено на П. на 23.04.2020 г. Срокът за обжалване на наказателното постановление е седемдневен. Предвид данните за датата на връчване на постановлението на жалбоподателя срокът за обжалването му е започнал да тече на 24.04.2020 г. и изтича на 30.04.2020 г., включително /присъствен ден/. Жалбата, по която е образувано настоящото производство е подадена 04.04.2020 г., видно от пощенското клеймо на плика, в който е получена и който е приложен към документите, с които е окомплектована жалбата. От тези данни следва, че жалбата е просрочена и недопустима, поради което и не следва да се разглежда същата, а производството по настоящото дело следва да бъде прекратено.

Поради изложените съображения съдът

Р А З П О Р Е Д И:

ПРЕКРАТЯВА, на основание чл. 84 от ЗАНН във връзка с чл. 323, ал. 1, т. 2 от НПК производството по АНД № 103/2020 г. по описа на Районен съд – гр. Омуртаг, поради недопустимост на жалбата, подадена от С. С.П., с адрес: ***, действащ чрез упълномощения от него защитника – адв. С.А.

***, против Наказателно постановление № 20-0308-000048 от 18.02.2020 г. на началника на РУ – Омуртаг.

След влизане в сила на определението административно - наказателната преписка да се върне на РУ – Омуртаг.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7 - дневен срок от съобщаването му на страните пред Административен съд – гр. Т., по реда на глава ХІІІ от АПК.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:НЕВЯНА

ЗАХАРИЕВА