Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 32855 от 14.03.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 3182/2023
Вид
Разпореждане № 32855
Подписан
14.03.2023
Състав
МЕТОДИ ТОДОРОВ ШУШКОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.124 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.63 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 32855 гр. София, 14.03.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 161 СЪСТАВ, в закрито заседание на четиринадесети март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: МЕТОДИ Т. ШУШКОВ като разгледа докладваното от МЕТОДИ Т. ШУШКОВ Гражданско дело № 20231110103182 по описа за 2023 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл.124 ГПК

Образувано е по искова молба вх.№15962/20.01.2022 г. на Е. Д. З. срещу Т. Н. Т..

С Разпореждане №10336/24.01.2023 г. съдът е дал указания на ищцовата страна за отстраняване на нередовностите на исковата молба в 1-седмичен срок от връчване на разпореждането; съобщението с препис от разпореждането е редовно връчено на ищцовата страна чрез нейния пълномощник на 30.01.2023 г.-следователно определеният срок изтича на 06.02.2023 г.

С молба вх.№30583/03.02.2023 г. ищцовата страна е изпълнила частично указанията, а за изпълнение на останалите указания е поискала продължаване на срока; това искане е уважено с Определение №5063/07.02.2023 г. и срокът за изпълнение на дадените указания е продължен до 27.02.2023 г. включително.

В този срок указанията не са изпълнени.

Определението за продължаване на срока по чл.63 ГПК не подлежи на съобщаване на страната, подала молбата (константна съдебна практика-Определение №79/04.02.2010 г. по ч.гр.д.№24/2010 г. на ВКС-IV г.о., Определение №147/15.03.2010 г. по ч.гр.д.№84/2010 г. на ВКС-III г.о., Определение №150/02.03.2010 г. по ч.гр.д.№109/2010 г. на ВКС-IV г.о., Определение №342/26.04.2010 г. по ч.т.д.№304/2010 г. на ВКС-I т.о., Определение №425/21.06.2010 г. по ч.т.д.№441/2010 г. на ВКС-ІI т.о., Определение №435/07.06.2010 г. по ч.т.д.№432/2010 г. на ВКС-I т.о., Определение №570/14.07.2010 г. по ч.т.д.№495/2010 г. на ВКС-II т.о., Определение №625/15.07.2010 г. по ч.т.д.№531/2010 г. на ВКС-I т.о., Определение №625/15.07.2010 г. по ч.т.д.№531/2010 г. на ВКС-I т.о., Определение №137/12.02.2014 г. по ч.гр.д.№7855/2013 г. на ВКС-ІІІ г.о., Определение №181/31.08.2022 г.

1 по ч.гр.д.№2306/2022 г. на ВКС-ІІ г.о.), а страната е длъжна сама да следи дали искането за продължаване на срока е уважено или е отхвърлено.

След изтичането на срока дадените указания не са изпълнени, поради което исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото-да се прекрати.

По изложените мотиви и на основание чл.129, ал.3 ГПК Софийски районен съд РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА искова молба вх.№15962/20.01.2022 г. от Е. Д. З. срещу Т. Н. Т.., и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.дело №3182/2023 г. на СРС-161 състав.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчването му на ищцовата страна.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2