Разпореждане № 929 от 12.06.2023, Апелативен съд - Варна
- Съд
- Апелативен съд - Варна
- Дело
- Въззивно частно търговско дело 205/2023
- Вид
- Разпореждане № 929
- Подписан
- 12.06.2023
- В сила
- 12.06.2023
- Състав
- Ванухи Бедрос Аракелян
Цитирани разпоредби
- чл. 274, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 286, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 929 гр. Варна, 12.06.2023 г.
АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, II СЪСТАВ, в закрито заседание на дванадесети юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Ванухи Б. Аракелян като разгледа докладваното от Ванухи Б. Аракелян Въззивно частно търговско дело № 20233001000205 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
Постъпила е частна касационна жалба с вх. № 3265/02.05.2023 г. от „Делта Хил 2020“ ООД, чрез процесуален представител управителя Д.Н. срещу определение № 286 от 12.04.2023 г., постановено по делото. При администриране на частната касационна жалба съдът е констатирал нередовности, с оглед на които е дал подробни указания за отстраняването им в едноседмичен срок, обективирани в разпореждане № 740 от 09.05.2023 г.
Съдът е предупредил страната, че при неостраняване на нередовностите в срок жалбата ще бъде върната.
Препис от горното разпореждане е връчен на 22.05.2023 г. лично в деловодството на съда на Т.Т., представил надлежно пълномощно за получаването му. Следователно срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 29.05.2023 г.
Предвид горното и това, че към настоящия момент страната не е отстранила нередовностите по подадената от нея частна касационна жалба с вх. № 3265/02.05.2023 г., то същата следва да бъде върната на основание чл.
286, ал. 1, т. 2 от ГПК.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА подадената частна касационна жалба с вх. № 3265/02.05.2023 г. от „Делта Хил 2020“ ООД, чрез процесуален представител управителя Д.Н.
1 срещу определение № 286 от 12.04.2023 г., постановено по в. ч. т. д. № 205/2023 г. по описа на Варненския апелативен съд, на основание чл. 286, ал.
1, т. 2 от ГПК.
Разпореждането подлежи на обжалване пред Върховния касационен съд на Република България в едноседмичен срок от съобщаването му, по реда на чл. 274, ал. 2 от ГПК.
Съдия при Апелативен съд – Варна: _______________________ 2