Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1322 от 22.01.2020, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 15472/2018
Вид
Определение № 1322
Подписан
22.01.2020
В сила
07.02.2020
Състав
ВЕСЕЛА ИВАНОВА ГЪЛЪБОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.47, ал.6 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л

Е Н И Е

№

Гр.

Варна, 22.01.2020 г.

Варненският районен съд, Гражданска колегия, двадесет и шести състав, в закрито заседание на двадесет и втори януари две хиляди и двадесета година в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: ВЕСЕЛА ГЪЛЪБОВА като разгледа докладваното от съдията гр. дело № 15472/2018г. по описа на ВРС и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по искова молба н.

„А.з.к.н.п.з.“ ЕООД срещу П.Д.Д..

С оглед разпоредбата на чл.47, ал.6 от ГПК съдът с разпореждане от 13.12.2019г. съдът е дал указания на ищеца да в едноседмичен срок да представи доказателство за внесен по сметка на ВРС депозит за назначаване на особен представител на ответника в размер на 300 лева.

Съобщението е получено от страната на 03.01.2020г. Ищецът е предупреден, че при неизпълнение на указанията на съда в срок производството по делото ще бъде прекратено. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 10.01.2020г.

Назначаването на особен представител на ответника е процесуално действие, което следва да се извърши по силата на закона, при наличието на предпоставките за това. Внасянето на възнаграждението за особен представител на ответника е по същество предпоставка за движение на делото. В този смисъл след като определената сума за възнаграждение за особен представител, назначен на основание чл. 47, ал. 6 ГПК /съставляваща разноски по реда на закона/, не е била внесена от ищеца, то е налице нередовност на исковата молба по смисъла чл. 128, т. 2, пр. 2-ро ГПК, която не е била отстранена в определения от съда срок, поради което и производството по делото следва да бъде прекратено, на основание чл. 129, ал. ал. 3 ГПК.

Мотивиран от горното, Варненският районен съд

О П Р Е Д Е Л И :

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 15472/2018г. по описа на ВРС, XXVI състав, на основание чл. 129, ал. ал. 3 ГПК.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненския окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: