Определение № 1322 от 22.01.2020, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 15472/2018
- Вид
- Определение № 1322
- Подписан
- 22.01.2020
- В сила
- 07.02.2020
- Състав
- ВЕСЕЛА ИВАНОВА ГЪЛЪБОВА
Цитирани разпоредби
- чл.47, ал.6 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л
Е Н И Е
№
Гр.
Варна, 22.01.2020 г.
Варненският районен съд, Гражданска колегия, двадесет и шести състав, в закрито заседание на двадесет и втори януари две хиляди и двадесета година в състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: ВЕСЕЛА ГЪЛЪБОВА като разгледа докладваното от съдията гр. дело № 15472/2018г. по описа на ВРС и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е образувано по искова молба н.
„А.з.к.н.п.з.“ ЕООД срещу П.Д.Д..
С оглед разпоредбата на чл.47, ал.6 от ГПК съдът с разпореждане от 13.12.2019г. съдът е дал указания на ищеца да в едноседмичен срок да представи доказателство за внесен по сметка на ВРС депозит за назначаване на особен представител на ответника в размер на 300 лева.
Съобщението е получено от страната на 03.01.2020г. Ищецът е предупреден, че при неизпълнение на указанията на съда в срок производството по делото ще бъде прекратено. Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 10.01.2020г.
Назначаването на особен представител на ответника е процесуално действие, което следва да се извърши по силата на закона, при наличието на предпоставките за това. Внасянето на възнаграждението за особен представител на ответника е по същество предпоставка за движение на делото. В този смисъл след като определената сума за възнаграждение за особен представител, назначен на основание чл. 47, ал. 6 ГПК /съставляваща разноски по реда на закона/, не е била внесена от ищеца, то е налице нередовност на исковата молба по смисъла чл. 128, т. 2, пр. 2-ро ГПК, която не е била отстранена в определения от съда срок, поради което и производството по делото следва да бъде прекратено, на основание чл. 129, ал. ал. 3 ГПК.
Мотивиран от горното, Варненският районен съд
О П Р Е Д Е Л И :
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 15472/2018г. по описа на ВРС, XXVI състав, на основание чл. 129, ал. ал. 3 ГПК.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Варненския окръжен съд в едноседмичен срок от съобщаването му.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: