Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 200 от 04.03.2020, Административен съд - Кюстендил

Съд
Административен съд - Кюстендил
Дело
Касационно частно административно наказателно дело 138/2020
Вид
Определение № 200
Подписан
04.03.2020
Състав
ИВАН ХРИСТОВ ДЕМИРЕВСКИ

Цитирани разпоредби

  • чл. 213 т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213б ал. 2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 235а · Административнопроцесуален кодекс

Р

А З П

О Р Е

Ж Д А

Н Е № гр. Кюстендил, 04.03.2020 г.

Кюстендилският административен съд, в закрито заседание на четвърти март две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ИВАН ДЕМИРЕВСКИ сложи на разглеждане адм дело № 138 по описа на съда за 2020 г.

Производство по чл. 221 и сл. от

Административнопроцесуалния кодекс.

Постъпила е частна жалба пред тричленен състав на АС – Кюстендил от К.Д.И., изтърпяващ наказание „лишаване от свобода“ в Затвора – гр. Пазарджик /вх. № 616/30.01.2020 г./, срещу Определение № 32 от 15.01.2020 г., постановено по адм. дело № 160/2017 г. по описа на Административен съд – Кюстендил.

Производството по същото с оглед изменението на чл. 285 ал. 1 ЗИНЗС /ДВ, бр. 100 от 2019 г., в сила от 01.01.2020 г./. е по подсъдност на 3 – членен състав на Административен съд – Кюстендил.

При извършена проверка за редовността на подадената касационна жалба, констатирах, че същата не отговаря на изискванията за приложения, визирани в чл. 213 т. 3 от АПК: Не са представени доказателства, че е платена дължимата по силата на чл. 235а от АПК държавна такса за образуване на производство в размер на 30 /тридесет/ лева.

На основание чл. 213б ал. 1, вр. чл. 235а АПК с разпореждане № 229/12.02.2020 г., касационната частна жалба е оставена без движение с указание в 7 – дневен срок от уведомяването, жалбоподателят да отстрани констатираните нередовности, с изрично предупреждение, че при неизпълнение на указанията в срок, касационната жалба ще бъде оставена без разглеждане, а образуваното производство ще бъде прекратено.

Събщението е връчено редовно на посочения адрес жалбоподателя в Затвора гр. Пазарджик на 19.02.2020 г. лично.

Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 26.02.2020 г. /вкл./.

Изтичането на визирания в чл. 213б ал. 1 вр. ал. 2 АПК срок обуславя настъпване на процесуалната преклузия на възможноста за оспорване на първоинстанционния съдебен акт.

В контекста на изложеното и на основание чл. 213б ал. 2 от АПК, Председателят на Административен съд Кюстендил Р А

З П О

Р Е Д И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационна частна жалба на К.Д.И., изтърпяващ наказание „лишаване от свобода“ в Затвора гр. Пазарджик, срещу Определение № 32 от 15.01.2020 г., постановено по адм. дело № 160/2017 г. по описа на АС – Кюстендил.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 138/2020 г. по описа на Административен съд – Кюстендил.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред тричленен състав на АС – Кюстендил в 7 –дневен срок от съобщаването му.

ПРЕДСЕДАТЕЛ АС - КЮСТЕНДИЛ:

/ ИВАН ДЕМИРЕВСКИ/