Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 65 от 06.10.2022, Районен съд - Свищов

Съд
Районен съд - Свищов
Дело
Административно наказателно дело 172/2022
Вид
Определение № 65
Подписан
06.10.2022
В сила
22.10.2022
Състав
Теодора Богомилова Стоянова Христова

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 65 гр. Свищов, 06.10.2022 г.

РАЙОНЕН СЪД – СВИЩОВ в закрито заседание на шести октомври през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Председател: Теодора Б. Стоянова Х.а като разгледа докладваното от Теодора Б. Стоянова Х.а Административно наказателно дело № 20224150200172 по описа за 2022 година след като се запознах с депозираната жалба и материалите по делото, намирам следното:

Производството пред настоящата инстанция е образувано по жалба на Д. Х. Н. против електронен фиш /ЕФ/ серия К № *****, издаден от ОДМВР В. Търново.

Съгласно чл. 189, ал. 8 от ЗДвП жалбите против ЕФ се подават в 14дневен срок от получаването им. Този срок е преклузивен, с изтичането на който се погасява правото на нарушителя да обжалва електронния фиш.

Видно от отбелязването в системата АИС АНД, ЕФ е връчен и получен от жалбоподателя на 31.08.2022г. От 1.09.2022 г./ден четвъртък/ е започнал да тече 14-дневния срок за обжалване, който изтича на 14.09.2022 г./срядаприсъствен ден/. Това е крайният момент за депозиране на жалбата, а същата е регистрирана в ОДМВР Велико Търново на 16.09.2022г. Въпреки това , видно от пощенско клеймо на приложения плик , жалбата е подадена на 13.09.2022г., т.е. преди изтичане на срока.

В периода от регистриране на жалбата против електронен фиш /ЕФ/ серия К № *****, издаден от ОДМВР В. Търново до постъпване на делото в РС Свищов , на 4.10.2022г. процесният електронен фиш е анулиран от наказващият орган, поради наличие на техническа грешка. Същото е видно от изявлението в съпроводителното писмо, което се подкрепя от справка УРИ:***** от 29.09.2022г. и отбелязване в системата АИС АНД.

1

В този смисъл жалбата се явява безпредметна и процесуално недопустима.

При това положение съдът счита, че следва да остави без разглеждане жалбата , а производството по делото да бъде прекратено.

Воден от гореизложеното , съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Д. Х. Н. против електронен фиш /ЕФ/ серия К № *****, издаден от ОДМВР В. Търново.

ПРЕКРАТЯВА производството по АНД № 172/2022 г. по описа на Районен съд - Свищов.

Определението подлежи на обжалване в 7 дневен срок от връчване на страните пред Административен съд Велико Търново.

Съдия при Районен съд – Свищов: _______________________ 2