Разпореждане № 73314 от 13.06.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Частно гражданско дело 66398/2021
- Вид
- Разпореждане № 73314
- Подписан
- 13.06.2023
- В сила
- 13.06.2023
- Състав
- РУМЯНА ЗАПРЯНОВА ЗАПРЯНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 410 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 414 ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 73314 гр. София, 13.06.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 162 СЪСТАВ, в закрито заседание на тринадесети юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: РУМЯНА З. ЗАПРЯНОВА като разгледа докладваното от РУМЯНА З. ЗАПРЯНОВА Частно гражданско дело № 20211110166398 по описа за 2021 година
Производството е по чл. 410 от ГПК.
С разпореждане № 58586 от 29.06.2022 г. е уважено заявление на Т.С. А. , за издаване на заповед за изпълнение на парично задължение против М. А. А., ЕГН **********, с адрес в ... за сумата от 1 467,68 лв. (хиляда четиристотин шестдесет и седем лева и шестдесет и осем стотинки), дължима за доставена, но незаплатена топлинна енергия и дялово разпределение за периода от месец май 2018 г. респ. м. октомври 2018 г. до месец април 2020 г. за топлоснабден имот, находящ се в ..., от която а) 1 219,29 лв. (хиляда двеста и деветнадесет лева и двадесет и девет стотинки) главница, представляваща стойността на доставена и незаплатена топлинна енергия за периода от месец май 2018 г. до м. април 2020 г., ведно със законната лихва върху нея от датата на подаване на заявлението - 22.11.2021 г., до окончателното изплащане на сумата, б) 222,75 лв. (двеста двадесет и два лева и седемдесет и пет стотинки) - лихва за периода от 15.09.2019 г. до 04.11.2021 г., в) 20,99 лв. (двадесет лева и деветдесет и девет стотинки) - главница, представляваща стойността на дялово разпределение за периода от месец октомври 2018 г. до месец април 2020 г., ведно със законната лихва върху нея от датата на подаване на заявлението - 22.11.2021 г., до окончателното изплащане на сумата и г) 4,66 лв. (четири лева и шестдесет и шест стотинки) лихва за периода от 01.12.2018 г. до 04.11.2021 г., както и за сумата от 54,36 лв. (петдесет и четири лева и тридесет и шест стотинки), представляваща направени от заявителя разноски за заплащане на държавна такса и юрисконсултско възнаграждение и против Н. С. М., ЕГН **********, с адрес в ..., за сумата от 1 467,68 лв. (хиляда четиристотин шестдесет и седем лева и шестдесет и осем стотинки), дължима за доставена, но незаплатена топлинна енергия и дялово разпределение за периода от месец май 2018 г. респ. м. октомври 2018 г. до месец април 2020 г. за топлоснабден имот, находящ се в ..., от която а) 1 219,29 лв. (хиляда двеста и деветнадесет лева и двадесет и девет стотинки) - главница, представляваща стойността на доставена и незаплатена топлинна енергия за периода от месец май 2018 г. до м. април 2020 г., ведно със законната лихва върху нея от датата на подаване на заявлението - 22.11.2021 г., до окончателното изплащане на сумата, б) 222,75 лв. (двеста двадесет и два лева и седемдесет и пет стотинки) - лихва за периода от 15.09.2019 г. до 04.11.2021 г., в) 20,99 лв. (двадесет лева и деветдесет и девет стотинки) - главница, представляваща стойността на дялово разпределение за периода от месец октомври 2018 г. до месец април 2020 г., ведно със законната лихва върху нея от датата на подаване на заявлението 22.11.2021 г., до окончателното изплащане на сумата и г) 4,66 лв. (четири лева и шестдесет и шест стотинки) - лихва за периода от 01.12.2018 г. до 04.11.2021 г., както и за сумата от 54,36 лв.
(петдесет и четири лева и тридесет и шест стотинки), представляваща направени от заявителя разноски за заплащане на държавна такса и юрисконсултско възнаграждение и е издадена заповед № 18195 от 29.06.2022 г.
Заповедта е връчена на длъжника Н. С. М. на 17.08.2022 г. На 20.09.2022 г. в съда е постъпило възражение от Н. М., което е изпратено по куриер. От приложения пощенски 1 плик, обаче, не може се установи датата, на което е изпратено възражението. Ето защо и доколкото срокът по чл. 414 ал. 2 от ГПК изтича на 19.09.2022 г., а възражението е входирано на 20.09.2022 г., следва да се укаже на длъжника Н. М. в едноседмичен срок да представи доказателства за датата, на която е изпратено възражение с вх. № 195275 от 20.09.2022 г.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
УКАЗВА на длъжника Н. С. М. в едноседмичен срок, считано от датата на получаване на препис от настоящето разпореждане да представи доказателства за датата, на която е изпратено по куриер възражение с вх. № 195275 от 20.09.2022 г.
Разпореждането не подлежи на обжалване.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2