Разпореждане № 111127 от 05.08.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 69824/2023
- Вид
- Разпореждане № 111127
- Подписан
- 05.08.2024
- В сила
- 05.08.2024
- Състав
- МИХАИЛ ДРАГОМИРОВ ДРАГНЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 127 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 128 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 111127 гр. София, 05.08.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 57 СЪСТАВ, в закрито заседание на пети август през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: МИХАИЛ ДР. ДРАГНЕВ като разгледа докладваното от МИХАИЛ ДР. ДРАГНЕВ Гражданско дело № 20231110169824 по описа за 2023 година
При извършената проверка по реда на чл. 129 ГПК, вр. чл. 127 и чл. 128 ГПК съдът е констатирал редица нередовности на исковата молба, предвид на което с Разпореждане № 34968 от 06.03.2024г. е дал указания за отстраняването им в едномесечен срок от получаване на съобщението. Съдът е указал и последиците от неизпълнението на указанията в цялост и в срок – исковата молба ще бъде върната.
Съобщението с указанията на съда е надлежно получено на 14.03.2024г. В рамките на срока, изтекъл на 14.05.2024г., по делото не е депозирана уточняваща искова молба, с която да са били изпълнени дадените указания. Тези указания не са изпълнени и до настоящия момент.
Ето защо и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната.
Съгласно константната съдебна практика съдът не дължи допълнителни указания, при условие, че първоначално дадените са ясни - Определение № 8 от 08.01.2010г. по ч.гр.д. № 755/2009г., г.к., ІІІ г.о. на ВКС, Определение № 630 от 09.12.2010г. по ч.гр.д. № 433/2010г.,г.к., ІІІ г.о. на ВКС; Определение № 621 от 02.11.2010г. по ч.гр.д. № 600/2010г., г.к., ІV г.о. на ВКС.
Мотивиран от горното на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът, РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА искова молба вх. № 367977/20.12.2023г., по която е образувано гр.д.
69824/2023г. по описа на СРС, 57-ми състав, поради неотстраняване в срок на нередовности.
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 69824/2023г. по описа на СРС, 57 граждански състав.
Определението подлежи на обжалване пред СГС в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
Да се връчи препис на ищцовата страна.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1