Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 120 от 11.03.2022, Административен съд - Кюстендил

Съд
Административен съд - Кюстендил
Дело
Административно дело 62/2022
Вид
Определение № 120
Подписан
11.03.2022
В сила
24.03.2022
Състав
ИВАН ХРИСТОВ ДЕМИРЕВСКИ

Цитирани разпоредби

  • чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.284, ал.1 · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

11.03.2022 г.

Номер 120

2 0 2

2 година гр. Кюстендил

Кюстендилски административен съд на единадесети март

2 0 2 2 година в закрито заседание в следния състав:

Административен съдия: ИВАН ДЕМИРЕВСКИ

Секретар:

Като разгледа докладваното от съдия Демиревски

Административно дело № 62 по описа на КнАдмС за 2022 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

Делото е образувано по искова молба на Ю.Р.Р., понастоящем в Затвора - гр. Бобов дол, с правно основание по чл.284, ал.1 от ЗИНЗС срещу ГД „Изпълнение на наказанията“ за заплащане на обезщетение в размер на 7 000 лв. за причинени му вреди от претърпени болки и страдания вследствие погълнати „железа“ и лишаване от медицинска помощ.

С разпореждане от 17.02.2022 г. съдът е задължил ищеца да представи документ за платена такава в размер на 10.00 лв. за образуване на делото, дължима съгласно Тарифата за държавните такси, които се събират от съдилищата, като ищецът е уведомен, че при неизпълнение на указанията в срок жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото ще бъде прекратено. Съобщението е получено лично от л. св. Ю.Р. на 23.02.2022 г. Срокът за изпълнение е изтекъл на 02.03.2021 г.

/работен ден/ и към настоящия момент разпореждането на съда не е изпълнено.

Воден от горното и на основание чл. 158 ал. 3 от АПК, Кюстендилският административен съд

О П

Р Е Д

Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Ю.Р.Р., понастоящем в затвора в гр. Бобов дол.

ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 62 по описа на КнАдмС за 2022 година.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховен административен съд в 7 - дневен срок от съобщаването му.

Определението да се съобщи на страната чрез връчване на препис от същото.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: