Определение № 894 от 09.06.2022, Административен съд - Бургас
- Съд
- Административен съд - Бургас
- Дело
- Административно дело 656/2022
- Вид
- Определение № 894
- Подписан
- 09.06.2022
- В сила
- 24.06.2022
- Състав
- ВЕСЕЛИН ВАЛЕНТИНОВ ЕНЧЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№ 894/09.06.2022 година, град Бургас
Административен съд - Бургас, на девети юни две хиляди двадесет и втора година, в закрито заседание, в състав:
Съдия: Веселин Енчев разгледа докладваното от съдия Енчев адм. д. № 656/2022 година Производството е образувано по жалба вх. № ИТ – 00 – 1403#7/06.04.2022 година по описа на ТД – Бургас на НАП, подадена от „Саудиш инвестмънтс груп“ ЕООД с ЕИК *********, представлявано от адвокат Г.Н. ***, със съдебен адрес ***, офис № 318, против решение № 22/29.03.2022 година на директора на ТД – Бургас на НАП.
При проверката на редовността на оспорването, с разпореждане № 1578/06.04.2022 година е констатирано, че не е внесена дължимата държавна такса за разглеждане на оспорването по същество в размер на 50 лева. Със същото разпореждане на жалбоподателя е указано да отстрани порока в седемдневен срок от получаване на съобщението, като той е предупреден, че при неизпълнение жалбата ще бъде оставена без разглеждане (лист 1).
На 30.05.2022 година дружеството е получило указанията на съда - на адреса, посочен в жалбата, чрез връчено му съобщение с индекс JK1EU73B на пълномощника (лист 43 и 35).
Законоустановеният срок за отстраняване на нередовността на жалбата е изтекъл на 06.06.2022 година - работен ден. До изтичането на този срок указанията не са изпълнени. Не са изпълнени и към настоящия момент.
Неотстранената нередовност на жалбата е процесуална пречка за разглеждането ѝ по същество. Затова жалбата следва да се остави без разглеждане, а производството да се прекрати.
По изложените съображения, на основание чл. 158 ал. 3 от АПК, съдът
О П Р Е Д Е Л И
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба вх. № ИТ – 00 – 1403#7/06.04.2022 година по описа на ТД – Бургас на НАП, подадена от „Саудиш инвестмънтс груп“ ЕООД с ЕИК *********, представлявано от адвокат Г.Н. ***, със съдебен адрес ***, офис № 318, против решение № 22/29.03.2022 година на директора на ТД – Бургас на НАП.
ПРЕКРАТЯВА адм. д. № 656/2022 година.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховен административен съд в седемдневен срок, от връчването му.
СЪДИЯ: