Акт от 25.08.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- 34917/2023
- Подписан
- 25.08.2023
Цитирани разпоредби
- чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
- чл.9, ал.1, т.3 · Закон за защита от домашното насилие
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 29771 гр. София, 25.08.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 80 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и пети август през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател:ИНА М. ГЕНЖОВА като разгледа докладваното от ИНА М. ГЕНЖОВА Гражданско дело № 20231110134917 по описа за 2023 година
Производството е образувано по молба от М. Н. Д. за предоставяне на защита по ЗЗДН срещу А. Й. М..
С разпореждане от 23.06.2023 г. съдът е констатирал нередовности на молбата, поради което на молителя са дадени подробни указания в едноседмичен срок от получаване на препис от разпореждането да посочи в каква родствена, семейна или фактическа връзка се намира с ответника, каквото е изискването на чл.9, ал.1, т.3 ЗЗДН, във връзка със сочения инцидент от 21.06.2023г. да опише подробно същия по място на извършване и начин на извършване, имало ли е очевидци, да заяви изрично освен за случилото се на 21.06.2023г. търси ли защита по реда на ЗЗДН и за друга дата; като е предупреден, че при неизпълнение на указанията в цялост молбата ще бъде върната. Молителят е изпълнил частично указанията на съда, като с разпореждане от 30.06.2023г. му е предоставена последна възможност в едноседмичен срок от получаване на разпореждането в писмена молба с препис за ответника да конкретизира родствената си връзка с А. М. ( какво е родството между майката на молителката и ответницата, коя по ред братовчедка е на майката на молителката), като отново е предупреден за последиците от неизпълнението на указанията в срок.
Препис от разпореждането е надлежно връчен на молителя на посочения адрес на 13.07.2023 г. Едноседмичният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 20.07.2023 г., като и понастоящем указанията не са изпълнени.
Ето защо настоящата съдебна инстанция намира, че указанията за отстраняване на нередовностите не са изпълнени в срок (а и понастоящем), поради което на основание чл.
129, ал. 3 ГПК молбата следва да бъде върната.
Така мотивиран, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
1
ВРЪЩА молба с вх.№179459/23.06.2023г., подадена от от М. Н. Д. за предоставяне на защита по ЗЗДН срещу А. Й. М., и ПРЕКРАТЯВА образуваното, въз основа на нея гр.д.
№ 34917/2023 г. по описа на Софийски районен съд, III гражданско отделение, 80 състав.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис на молителя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2