Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260660 от 26.10.2020, Окръжен съд - Бургас

Съд
Окръжен съд - Бургас
Дело
Въззивно частно гражданско дело 1265/2020
Вид
Определение № 260660
Подписан
26.10.2020
В сила
19.12.2020
Състав
ЙОРДАНКА ГЕОРГИЕВА МАЙСКА, РОСЕН ДИМИТРОВ ПАРАШКЕВОВ, КРЕМЕНА ИЛИЕВА ЛАЗАРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 417 · Граждански процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№260660

26.10.2020г., гр. Бургас

ОКРЪЖЕН

СЪД - БУРГАС, Гражданско отделение, трети въззивен състав в закрито заседание на двадесет и шести октомври две хиляди и двадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: РОСЕН ПАРАШКЕВОВ

ЧЛЕНОВЕ:

КРЕМЕНА ЛАЗАРОВА

ЙОРДАНКА МАЙСКА като разгледа докладваното от съдия Йорданка Майска в.ч.гр.д. № 1265/2020 г. и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по чл.

418, ал.4, във вр. Ч л.417, т.2 ГПК.

Съдът е сезиран с частна жалба, подадена от „ЧУЧУЛИГА БОРОВЕЦ” ЕООД с ЕИК *********, със седалище и адрес на управление: гр.Дупница, ПК 2600, ул.”Хан Крум” № 14, ет.9, ап.21, представлявано от управителя Анна Александрова Десподова срещу Разпореждане, постановено по ч. гр. д. № 237 по описа на съда за 2020г., в частта, с която първоинстанционният съд оставил без уважение Заявление за издаване на заповед за изпълнение по чл.

417 от ГПК в относно солидарните длъжници И.Ц.Й. с ЕГН **********, с постоянен и настоящ адрес: гр.Н., обл.Б., ул.”И. В.” № *, вх.*, ет.*, ап.* и С.Ц.Й. с ЕГН **********, с постоянен и настоящ адрес: гр.С., район С., ж.к.”Д.” № **, вх.*, ет.*, ап.***.

С Разпореждане № 2514/12.06.2020г. производството по делото е оставено без движение с указания в 1-седмичен срок от съобщаването да се довнесе държавна такса по частната жалба в размер на 94,76лв. по сметка на ОС-Бургас и в същия срок да се представи платежен документ за това по делото, в противен случай производството по делото подлежи на прекратяване.

Видно от приложен по делото отрязък от съобщение/л.15 по в.ч.гр.д. №1265/20г. на БОС/ препис от разпореждането е връчен на дружеството жалбоподател по седалище и адрес на управление чрез пълномощника/вж.пълномощно на л.23 от ч.гр.д. № 237/20г. на НРС/ на 09.10.2020г.. Следователно 1-седмичният срок за отстраняване на посочените нередовности по частната жалба е изтекъл на 16.10.2020г.. Тъй като посочените нередовности по частната жалба не са отстранени в дадения срок/ а и към днешна дата/, то производството подлежи на прекратяване.

Мотивиран от горното БОС

О П

Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА на осн.чл.275, ал.2, вр.чл.262, ал.2, т.2