Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 2968 от 05.05.2023, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Административно дело 3275/2022
Вид
Разпореждане № 2968
Подписан
05.05.2023
Състав
ВЛАДИМИР СТОЯНОВ ВЪЛЧЕВ

Цитирани разпоредби

  • чл.213а ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.235а · Административнопроцесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№2968 гр.

Пловдив, 05.05.2023 год.

ВЛАДИМИР ВЪЛЧЕВ, съдия- докладчик по Административно дело №3275/2022 година по опис на Административен съд-Пловдив-XХVIII състав, съобразно изискванията на чл.231, вр. чл.213а ал.1 и чл.235а от АПК установих следното:

Подадена е молба вх.№5245/07.03.2023г по опис на съда от В.Т.Т. срещу Определение №432/16.02.2023г. по настоящото дело. С разпореждане

№1662/08.03.23г тя е оставена без движение, като срокът за отстраняване на нередовности е продължен с Разпореждане №2375/07.04.2023година, като са дадени указания за внасяне на дължима ДТ по сметка на ВАС в размер на 30 лева и уточняване на сезираната съдебна инстанция. Съобщението за отстраняване на нередовностите, посочени в Разпореждане №2375 е получено лично от Т. на 27.04.2023г., която с допълнение вх. № 9664/02.05.2023г. отново е изложила допълнителни съображения, без да приложи документ за внесена държавна такса и за уточнение на съда, който сезира. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 04.05.2023г., който е четвъртък- работен ден. Съгласно разпоредбата на чл.213, вр. чл.213а ал.1 АПК, частната жалба се връща на подателя, когато нередовностите не се отстранят в срок. В настоящият случай констатираните нередовности не са отстранени от частния тъжител в дадения му седмодневен срок поради което частната жалба следва да бъде върната.

Ето защо, на осн. чл.231, вр. чл.213а ал.1 АПК

РАЗПОРЕЖДАМ:

ОСТАВЯ без разглеждане подадената частна жалба вх.№5245/07.03.2023г по опис на съда от В.Т.Т. срещу Определение №432/16.02.2023г. по настоящото дело и връща същата на подателя.

Определението може да се обжалва с частна жалба от страната в 7-дневен срок от съобщаването му, пред Върховния административен съд.

СЪДИЯ: