Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 263290 от 17.11.2020, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 2884/2020
Вид
Определение № 263290
Подписан
17.11.2020
В сила
30.12.2020
Състав
НЕДЕЛИНА ЕВГЕНИЕВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ гр. Варна, 17.11.2020 г.

ВАРНЕНСКИ

РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, 53 състав, в закрито заседание на седемнадесети ноември през две хиляди и двадесета година, в състав:

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: НЕДЕЛИНА МАРИНОВА като разгледа докладваното от съдията гр.д.

№ 2884/2020 г. по описа на Районен съд – Варна, 53 състав, намира следното:

Производството по делото е образувано по искова молба вх. № 17417/28.02.2020 г. от „В.Е.В.“ ЕАД срещу Х.П.В. и Х.В.В..

При извършване на служебна проверка относно допустимостта на производството и редовността на исковата молба, съдът констатира следното:

С Разпореждане № 267292/19.10.2020 г., постановено по настоящото дело, съдът е дал указания на ищеца в едноседмичен срок от получаване на съобщението да внесе по депозитна сметка на Районен съд – Варна депозит за особен представител на ответниците в размер на 300 лева.

В посоченото разпореждане са указани също така последиците в случай на неизпълнение на дадените указания в срок.

Препис от Разпореждане № 267292/19.10.2020 г. е редовно връчен на процесуалния представител на ищеца на 03.11.2020 г.

Съобразно правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК, едноседмичният срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 10.11.2020 г., който ден от седмицата е присъствен. В указания срок и до настоящия момент ищецът не е депозирал молба, насочена към изпълнение на дадените указания.

С оглед на изложеното и на основание чл.129, ал. 4, вр. ал. 3 ГПК, исковата молба следва да бъде върната и производството, образувано по нея, да бъде прекратено.

Воден от горното, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 2884/2020 г. по описа на Районен съд - Варна, 53 състав, на основание чл. 129, ал. 4, вр. ал. 3 ГПК.

Определението подлежи на обжалване от ищеца в едноседмичен срок от съобщаването му с частна жалба пред Варненски окръжен съд.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: