Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 11627 от 26.09.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Административно наказателно дело 4470/2024
Вид
Разпореждане № 11627
Подписан
26.09.2024
В сила
26.09.2024
Състав
МАРИНА ВЛАДИМИРОВА МАНОЛОВА КЪНЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 213а, ал. 2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 21 ал. 1 · Закон за движението по пътищата

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 11627 гр. София, 26.09.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 108-МИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и шести септември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: М.ВЛ.М.К. като разгледа докладваното от М.ВЛ.М.К. Административно наказателно дело № 20241110204470 по описа за 2024 година и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба от А. Б. Ц., ЕГН ********** срещу електронен фиш серия К № 8463340, издаден от СДВР, с който на основание чл. 189, ал. 4 вр. чл. 182, ал. 4 вр. ал. 1 т. 4 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП) на жалбоподателя е наложено административно наказание „глоба“ в размер на 800 (осемстотин) лева за нарушение на чл. 21 ал. 1 от ЗДвП.

С решение № 2864/17.06.2024 г. съдът е потвърдил обжалвания електронен фиш. За решението на съда е съобщено на жалбоподателя на 23.08.2024 г. – съобщението е връчено на Р.В. Ц.а – майка на жалбоподателя със задължение да го предаде на адресата. В съобщението изрично е вписан диспозитивът на решението, както и срокът за обжалването му.

Срокът за обжалване на решението е 14- дневен, считано от деня на съобщението, че същото е изготвено. След като съобщението е надлежно връчено на 23.08.2024 г., то срокът за обжалване е започнал да тече на 24.08.2024 г. и е изтекъл на 09.09.2024 г.,понеделник, присъствен ден.

Касационната жалба е подадена по пощата на 12.09.2024 г., очевидно след изтичане на срока за обжалване. Самата жалба също е датирана 12.09.2024 г.

С оглед изложеното съдът намира, че жалбата е подадена след изтичане на срока за обжалване, поради което се явява просрочена и следва да се остави без разглеждане.

1

Така мотивиран и на основание чл. 213а, ал. 2 вр. чл. 215, т.3 от АПК съдията-докладчик

РАЗПОРЕДИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ касационната жалба на А. Б. Ц. чрез адв.

М.З.а против решение № 2864/17.06.2024 г. по НАХД № 4470/2024 г. по описа на СРС, НО, 108 състав.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Административен съд – София град в 7-дневен срок от съобщаването му на жалбоподателя.

Препис от настоящото разпореждане да се изпрати на жалбоподателя на посочения в касационната жалба съдебен адрес.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2