Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260011 от 14.01.2021, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 2281/2019
Вид
Определение № 260011
Подписан
14.01.2021
Състав
ЮЛИЯ РУСЕВА БАЖЛЕКОВА, ДАНИЕЛА СВЕТОЗАРОВА ХРИСТОВА, СВЕТЛАНА КИРИЛОВА ЦАНКОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 80 · Граждански процесуален кодекс

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№

…………../……………..2021 г. гр. Варна

ВАРНЕНСКИЯТ

ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЮЛИЯ БАЖЛЕКОВА

ЧЛЕНОВЕ: ДАНИЕЛА Х. СВЕТЛАНА ЦАНКОВА като разгледа докладваното от съдия Бажлекова въззивно гражданско дело № 2281 по описа за 2019 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.

Образувано е по молба с вх. № 268497/23.10.2010 г., подадена от Е.Р.М., чрез адв. И.Р., с искане за изменение в частта за разноските на Решение № 494/13.04.2020 г., постановено по настоящото дело, като бъдат присъдени претендираните от молителя такива, съобразно списък на разноските по чл. 80 от ГПК.

В молбата се излага становище за недължимост на разноски в полза на Г.И.И., в условията на евентуалност се прави възражение за прекомерност относно присъдените разноски за адвокатско възнаграждение в полза на въззивната страна.

В срока по чл. 248, ал. 2 от ГПК е постъпил отговор от Г.И.И., чрез адв. Д.П., с който се изразява становище за недопустимост, евентуално - неоснователност на молбата.

За да се произнесе по молбата, настоящият състав съобрази:

Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.

Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Решение № 494/13.04.2020 г. Препис от решението е връчен на Е.Р.М., чрез адв. И.Р., на 14.05.2020 г. Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК, е изтекъл на 15.06.2020 г. Молбата е входирана в деловодството на ВОС на дата 23.10.2020 г. Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.

Мотивиран от гореизложеното, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. №

268497/23.10.2010 г., подадена от Е.Р.М., чрез адв. И.Р., с искане за изменение в частта за разноските на Решение № 494/13.04.2020 г., постановено по в. гр. дело № 2281/2019 г. по описа на ВОС.

Определението може да се обжалва частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ:

1.

2.