Определение № 260011 от 14.01.2021, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 2281/2019
- Вид
- Определение № 260011
- Подписан
- 14.01.2021
- Състав
- ЮЛИЯ РУСЕВА БАЖЛЕКОВА, ДАНИЕЛА СВЕТОЗАРОВА ХРИСТОВА, СВЕТЛАНА КИРИЛОВА ЦАНКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 248, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 80 · Граждански процесуален кодекс
О
П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№
…………../……………..2021 г. гр. Варна
ВАРНЕНСКИЯТ
ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЮЛИЯ БАЖЛЕКОВА
ЧЛЕНОВЕ: ДАНИЕЛА Х. СВЕТЛАНА ЦАНКОВА като разгледа докладваното от съдия Бажлекова въззивно гражданско дело № 2281 по описа за 2019 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.
Образувано е по молба с вх. № 268497/23.10.2010 г., подадена от Е.Р.М., чрез адв. И.Р., с искане за изменение в частта за разноските на Решение № 494/13.04.2020 г., постановено по настоящото дело, като бъдат присъдени претендираните от молителя такива, съобразно списък на разноските по чл. 80 от ГПК.
В молбата се излага становище за недължимост на разноски в полза на Г.И.И., в условията на евентуалност се прави възражение за прекомерност относно присъдените разноски за адвокатско възнаграждение в полза на въззивната страна.
В срока по чл. 248, ал. 2 от ГПК е постъпил отговор от Г.И.И., чрез адв. Д.П., с който се изразява становище за недопустимост, евентуално - неоснователност на молбата.
За да се произнесе по молбата, настоящият състав съобрази:
Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.
Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Решение № 494/13.04.2020 г. Препис от решението е връчен на Е.Р.М., чрез адв. И.Р., на 14.05.2020 г. Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК, е изтекъл на 15.06.2020 г. Молбата е входирана в деловодството на ВОС на дата 23.10.2020 г. Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.
Мотивиран от гореизложеното, съдът
О П Р Е Д Е Л И :
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. №
268497/23.10.2010 г., подадена от Е.Р.М., чрез адв. И.Р., с искане за изменение в частта за разноските на Решение № 494/13.04.2020 г., постановено по в. гр. дело № 2281/2019 г. по описа на ВОС.
Определението може да се обжалва частна жалба пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до страните.
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЧЛЕНОВЕ:
1.
2.