Определение № 789 от 20.11.2023, Районен съд - Пловдив
- Съд
- Районен съд - Пловдив
- Дело
- Административно наказателно дело 5893/2023
- Вид
- Определение № 789
- Подписан
- 20.11.2023
- В сила
- 07.12.2023
- Състав
- Зорница Николова Тухчиева - Вангелова
Цитирани разпоредби
- чл. 139, ал. 1, т. 1 · Закон за ветеринарномедицинската дейност
- чл. 139, ал. 1, т. 1 · Закон за ветеринарномедицинската дейност
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 789 гр. Пловдив, 20.11.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – ПЛОВДИВ, V НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Зорница Н. Тухчиева - Вангелова като разгледа докладваното от Зорница Н. Тухчиева - Вангелова Административно наказателно дело № 20235330205893 по описа за 2023 година след като се запознах с материалите по делото, намирам, че делото не следва да се насрочва за разглеждането му в открито съдебно заседание, а производството по същото следва да се прекрати по следните съображения:
С жалба вх. № 5598/ 06.10.2023 г. по описа на БАБХ – Областна дирекция по безопасност на храните, подадена от Д. П. – ** на „Поликсения 1932“ ЕООД чрез пълномощника му адв. А. е обжалвано Наказателно постановление № 63/ 22.07.2022 г. издадено от Директор на ОДБХ – Пловдив , с което за нарушение по чл. 139, ал. 1, т. 1 от Закона за ветеринарномедицинската дейност на дружеството – жалбоподател е наложена имуществена санкция в размер на 1000 /хиляда/ лева.
С разпореждане № 6208/ 25.10.2023 г. постановено по настоящото дело са дадени изрични указания на жалбоподателя в седемдневен срок от получаване на съобщението да представи доказателства за своевременно депозиране на въззивната жалба в законоустановения 14 – дневен срок. Видно от съобщение, находящо се на л. 6 от съд. дело, посоченото разпореждане, ведно с изричните указания на съда за неблагоприятните последици в случай на неизпълнение на дадените указания, е надлежно връчено лично на адв. Д.
А. – пълномощник на жалбоподателя на 08.11.2023 г.
Предоставеният седемдневен срок за отстраняване на констатираните нередовности във въззивна жалба е изтекъл на 15.11.2023 г. /присъствен ден/.
Към посочената дата, включително и към момента на постановяване на 1 настоящото определение, по делото не са изпълнени указанията за представяне на доказателства за своевременно депозиране на въззивната жалба в законоустановения срок. Това обуславя извод за наличието на предпоставки за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на производството по АНД № 5893/2023 г. по описа на Районен съд Пловдив.
Така мотивиран,
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯМ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ въззивна жалба вх. № 5598/ 06.10.2023 г. по описа на БАБХ – Областна дирекция по безопасност на храните, подадена от Д. П. – ** на „Поликсения 1932“ ЕООД чрез пълномощника му адв. Д. А. срещу Наказателно постановление № 63/ 22.07.2022 г. издадено от Директор на ОДБХ – Пловдив, с което за нарушение по чл. 139, ал. 1, т. 1 от Закона за ветеринарномедицинската дейност на дружеството – жалбоподател е наложена имуществена санкция в размер на 1000 /хиляда/ лева.
ПРЕКРАТЯВАМ ПРОИЗВОДСТВОТО по АНД № 5893/ 2023 г. по описа на Районен съд Пловдив, V н.състав
Препис от настоящето Определение ДА СЕ ИЗПРАТИ на жалбоподателя и административнонаказващия орган.
Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщаването му пред Административен съд – град Пловдив с частна жалба.
Съдия при Районен съд – Пловдив: _______________________ 2