Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 789 от 20.11.2023, Районен съд - Пловдив

Съд
Районен съд - Пловдив
Дело
Административно наказателно дело 5893/2023
Вид
Определение № 789
Подписан
20.11.2023
В сила
07.12.2023
Състав
Зорница Николова Тухчиева - Вангелова

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 789 гр. Пловдив, 20.11.2023 г.

РАЙОНЕН СЪД – ПЛОВДИВ, V НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Зорница Н. Тухчиева - Вангелова като разгледа докладваното от Зорница Н. Тухчиева - Вангелова Административно наказателно дело № 20235330205893 по описа за 2023 година след като се запознах с материалите по делото, намирам, че делото не следва да се насрочва за разглеждането му в открито съдебно заседание, а производството по същото следва да се прекрати по следните съображения:

С жалба вх. № 5598/ 06.10.2023 г. по описа на БАБХ – Областна дирекция по безопасност на храните, подадена от Д. П. – ** на „Поликсения 1932“ ЕООД чрез пълномощника му адв. А. е обжалвано Наказателно постановление № 63/ 22.07.2022 г. издадено от Директор на ОДБХ – Пловдив , с което за нарушение по чл. 139, ал. 1, т. 1 от Закона за ветеринарномедицинската дейност на дружеството – жалбоподател е наложена имуществена санкция в размер на 1000 /хиляда/ лева.

С разпореждане № 6208/ 25.10.2023 г. постановено по настоящото дело са дадени изрични указания на жалбоподателя в седемдневен срок от получаване на съобщението да представи доказателства за своевременно депозиране на въззивната жалба в законоустановения 14 – дневен срок. Видно от съобщение, находящо се на л. 6 от съд. дело, посоченото разпореждане, ведно с изричните указания на съда за неблагоприятните последици в случай на неизпълнение на дадените указания, е надлежно връчено лично на адв. Д.

А. – пълномощник на жалбоподателя на 08.11.2023 г.

Предоставеният седемдневен срок за отстраняване на констатираните нередовности във въззивна жалба е изтекъл на 15.11.2023 г. /присъствен ден/.

Към посочената дата, включително и към момента на постановяване на 1 настоящото определение, по делото не са изпълнени указанията за представяне на доказателства за своевременно депозиране на въззивната жалба в законоустановения срок. Това обуславя извод за наличието на предпоставки за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на производството по АНД № 5893/2023 г. по описа на Районен съд Пловдив.

Така мотивиран,

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯМ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ въззивна жалба вх. № 5598/ 06.10.2023 г. по описа на БАБХ – Областна дирекция по безопасност на храните, подадена от Д. П. – ** на „Поликсения 1932“ ЕООД чрез пълномощника му адв. Д. А. срещу Наказателно постановление № 63/ 22.07.2022 г. издадено от Директор на ОДБХ – Пловдив, с което за нарушение по чл. 139, ал. 1, т. 1 от Закона за ветеринарномедицинската дейност на дружеството – жалбоподател е наложена имуществена санкция в размер на 1000 /хиляда/ лева.

ПРЕКРАТЯВАМ ПРОИЗВОДСТВОТО по АНД № 5893/ 2023 г. по описа на Районен съд Пловдив, V н.състав

Препис от настоящето Определение ДА СЕ ИЗПРАТИ на жалбоподателя и административнонаказващия орган.

Определението подлежи на обжалване в 7-дневен срок от съобщаването му пред Административен съд – град Пловдив с частна жалба.

Съдия при Районен съд – Пловдив: _______________________ 2