Определение № 11068 от 15.07.2024, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 10466/2023
- Вид
- Определение № 11068
- Подписан
- 15.07.2024
- В сила
- 23.08.2024
- Състав
- Петър Любомиров Сантиров, Ивета Антонова, Йоана Красимирова Кацарска
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 267 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 51, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 11068 гр. София, 13.07.2024 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗ. II-Е СЪСТАВ, в закрито заседание на тринадесети юли през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: Петър Люб. Сантиров
Членове:
Ивета Антонова
Йоана Кр. Кацарска като разгледа докладваното от Петър Люб. Сантиров Въззивно гражданско дело № 20231100510466 по описа за 2023 година
С въззивна жалба вх. № 25025926 от 23.06.2023 г. по описа на СРС, съделителят Б.
Д. М., чрез пълномощника си – адв. Л., с надлежно учредена представителна власт по делото, е обжалвал Решение № 20093989 от 12.06.2023 г., постановено по гр.д. № 22740/2012 г. по описа на СРС, 119-ти състав.
С разпореждане от 23.02.2024 г., постановено по реда на чл. 267 ГПК съдът е констатирал нередовност на подадената ВЖ, касаещ дължимата ДТ в размер на 1641,25 лв. за въззивно обжалване и е дал указания до жалбоподателя в 1-седмичен срок да отстрани същата като го е предупредил за неблагоприятните последици от неизпълнението на дадените указания.
С молба от 15.05.2024 г. жалбоподателят е представил доказателства за внесена такса в размер на 183,15 лв., поддържайки че в разпореждането от 23.02.204 г. указанията на съда са неправилни.
С ново разпореждане от 03.06.2024 г. съдът е дал последна възможност на жалбоподателя да изпълни указанията и представи доказателства за внесена ДТ в размер на още 1461,25 лв., и е предупредил страната за последиците от неизпълнението им.
Жалбоподателят е бил надлежно уведомен по реда на чл. 51, ал. 1 ГПК на 25.06.2024 г. за указанията свързани с констатираната нередовност на въззивната жалба, но в законоустановения едноседмичен срок, изтекъл на 03.07.2024 г., нито към настоящия момент на постановяване на настоящето Определение, не е отстранил констатираната нередовност на ВЖ, а за съда не съществува задължение за допълнителни указания. Ето защо подадената ВЖ следва да бъде върната на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК.
Воден от гореизложеното, съдът
1
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 25025926 от 23.06.2023 г. по описа на СРС, подадена от Столична въззивна жалба вх. № 25025926 от 23.06.2023 г. по описа на СРС, съделителят Б. Д. М., чрез пълномощника си – адв. Л., с надлежно учредена представителна власт по делото, е обжалвал Решение № 20093989 от 12.06.2023 г., постановено по гр.д. № 22740/2012 г. по описа на СРС, 119-ти състав и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 10466/2023 г., по описа на СГС, ІІ „Е“ състав.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред САС в 1-седмичен срок от връчването на препис на жалбоподателя.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2