Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 17421 от 31.01.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 63714/2023
Вид
Разпореждане № 17421
Подписан
31.01.2024
Състав
ВАНЯ БОРИСОВА ИВАНОВА ЗГУРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 129 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 63, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 79, ал.1 · Закон за задълженията и договорите
  • чл. 86 · Закон за задълженията и договорите

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 17421 гр. София, 31.01.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 69 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесет и първи януари през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ВАНЯ Б. ИВАНОВА ЗГУРОВА като разгледа докладваното от ВАНЯ Б. ИВАНОВА ЗГУРОВА Гражданско дело № 20231110163714 по описа за 2023 година

Производството с правно основание чл. 129 от ГПК.

Подадена е искова молба с вх. № 332680/21.11.23г. от „ФИРМА“ЕАД срещу наследници на Н. Г. М. , както и срещу З. Г. С. , с която са предявени искове по чл. 79, ал.1,ЗЗД и чл. 86,ЗЗД .

Съдът с разпореждане от 01.12.23г. е оставил подадената искова молба без движение ,като е дал конкретни и пълни указания на ищеца за отстраняване на нередовности по същата и същевременно е предоставил данни по реда на Наредба 14/18.11.09г. по искане на ищеца за наследниците на Н. Г. М., с оглед своевременно посочване на надлежните ответници по делото.

Предоставен на ищеца е бил 3-седмичен срок , считано от постъпване на информация по справката за наследници, за отстраняване на нередовностите по исковата молба.

Съобщението с дадените от съда указания е получено от ищеца на 04.12.2023г. , като триседмичният срок, предоставен от съда , е изтекъл на 28.12.2023г.

Съдът констатира, че в указания срок нередовностите не са отстранени, като е постъпила уточняваща молба от ищеца едва на 11.01.2024г. , извън срока , като същевременно ищецът не е поискал продължаване на срока по реда на чл. 63, ал.1,ГПК преди неговото изтичане , с каквато възможност е разполагал . При горните дънни и на основание чл.

129, ал.3 ,ГПК исковата молба следва да бъде върната на ищеца, а производството прекратено.

Предвид горните мотиви, Съдът

РАЗПОРЕДИ:

1

ВРЪЩА на осн. чл. 129, ал.3,ГПК искова молба с вх. № 332680/21.11.23г. , подадена от „ФИРМА“ЕАД срещу наследници на Н. Г.

М. , както и срещу З. Г. С. , с която са предявени искове по чл. 79, ал.1,ЗЗД и чл. 86,ЗЗД, и прекратява производството по настоящото дело Разпореждането за връщане подлежи на обжалване от ищеца с частна жалба пред Софийски градски съд, в едноседмичен срок от получаването му.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2