Акт от 12.02.2021, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- 16/2021
- Подписан
- 12.02.2021
- В сила
- 06.03.2021
Цитирани разпоредби
- чл.211 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.215 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ гр.Сливен 12.02.2021 г.
В ИМЕТО НА
НАРОДА
Административен съд
Сливен, в закрито съдебно заседание на дванадесети февруари през две хиляди двадесет и първа година в състав
ПРЕДСЕДАТЕЛ:СЛАВ БАКАЛОВ
ЧЛЕНОВЕ: ДЕТЕЛИНА БОЗУКОВА
СТЕЛА ДИНЧЕВА като разгледа докладваното от председателя КАНД № 16 по описа за 2021 год., за да се произнесе съобрази :
Производството по делото е образувано по касационна жалба на А.К.П., чрез пълномощник адв.В.Д. - САК против Решение № 260143 от 20.11.2020 г. по АНД № 924/2020 г. на Районен съд Сливен.
Съобщението за решението на СлРС е получено от касатора на 17.12.2020 г.,, като срока за обжалване е изтекъл на 31.12.2020 г., който е бил работен ден. Касационната жалба е подадена по пощата до РС Сливен на 04.01.2021г.. т.е. след срока по чл.211 ал.1 от АПК.
Съдът е дал възможност на касатора да представи доказателства за спазването на срока за обжалване на съдебното решение, като съобщението е получено от лице в кантората на адв.Д. на 27.01.2021 г.. В определения от съда срок до 03.02.2021 г. и до настоящия момент такива не са представени.
Предвид горното жалбата следва да бъде оставане без разглеждане, а делото прекратено на основание чл.215 т.3 от АПК.
Ръководен от гореизложеното и на основание чл.63 ал.1 от ЗАНН във вр. с чл.215 т.3 от АПК, съдът:
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ без разглеждане касационната жалба на А.К.П., чрез пълномощник адв.В.Д. - САК против Решение № 260143 от 20.11.2020 г. по АНД № 924/2020 г. на Районен съд Сливен.
ПРЕКРАТЯВА производството по КАНД № 16/2021 год. по описа на Административен съд Сливен.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване в седмодневен срок от съобщаването му на страните, чрез връчване на преписи от същото, пред ВАС гр.София.
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЧЛЕНОВЕ:1.
2.