Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260057 от 17.03.2023, Районен съд - Пазарджик

Съд
Районен съд - Пазарджик
Дело
Гражданско дело 975/2018
Вид
Разпореждане № 260057
Подписан
17.03.2023
Състав
МАРИЯ АНГЕЛОВА НЕНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ № гр. Пазарджик, 17.03.2023 г.

Районен съд – Пазарджик, Гражданска колегия, в закрито заседание на седемнадесети март две хиляди двадесет и трета година, в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: МАРИЯ НЕНОВА като разгледа гр.д. № 975 по описа на съда за 2018 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 262, ал. 2 от ГПК.

Против постановеното по делото Решение №

260001 от 09.02.2023 г. е постъпила въззивна жалба от ищеца Н.К.Б. чрез пълномощника му адвокат П..

При извършена служебна проверка съдът установи, че жалбата е просрочена.

Препис от решението е надлежно връчено на 16.02.2023 г. на пълномощника на ищеца Н.К.Б. – адвокат М.. Няма данни представителната власт на този пълномощник да е оттеглена. От своя страна адвокат П. е упълномощен по делото едва на 01.03.2023 г., след като препис от решението вече е бил връчен на ищеца чрез пълномощника му. Следователно връчването на пълномощника адвокат М. е редовно и от тази дата е започнал да тече срокът за подаване на въззивна жалба. Същият е изтекъл на 02.03.2023 г., присъствен ден. Жалбата от адвокат П. е подадена на 15.03.2023 г., поради което е просрочена и на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 от ГПК следва да бъде върната.

По тези съображения съдът

Р А З П О Р Е Д

И :

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 260518/15.03.2023 г., подадена от ищеца Н.К.Б. чрез пълномощника му адвокат П., против Решение № 260001 от 09.02.2023 г., постановено по гр.д. № 975/2018 г. по описа на Районен съд – Пазарджик.

Разпореждането може да се обжалва с частна жалба пред Окръжен съд – Пазарджик в едноседмичен срок от съобщаването.

Разпореждането да се съобщи на жалбоподателя чрез пълномощника му адвокат П..

РАЙОНЕН СЪДИЯ: