Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1006 от 01.07.2024, Окръжен съд - Плевен

Съд
Окръжен съд - Плевен
Дело
Въззивно гражданско дело 380/2024
Вид
Определение № 1006
Подписан
01.07.2024
В сила
01.07.2024
Състав
СТЕФАН АСЕНОВ ДАНЧЕВ, СВЕТЛА ЙОРДАНОВА ДИМИТРОВА-КОВАЧЕВА, ТАТЯНА ГЕОРГИЕВА БЕТОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 1006 гр. Плевен, 28.06.2024 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ПЛЕВЕН, І ВЪЗ. ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и осми юни през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: СТЕФАН АС. ДАНЧЕВ

Членове:

ТАТЯНА Г. БЕТОВА

СВЕТЛА Й. ДИМИТРОВАКОВАЧЕВА като разгледа докладваното от СТЕФАН АС. ДАНЧЕВ Въззивно гражданско дело № 20244400500380 по описа за 2024 година

С разпореждане № 430/03.06.2024г. постановено по в.гр.д.№ 380/ 2024г.

Плевенски окръжен съд ОСТАВЯ БЕЗ ДВИЖЕНИЕ частната жалба от адв.С.

Й. Б.,която е била подадена чрез ДСИ при РС-Червен бряг до Окръжен съд – Плевен , срещу „разпореждане за издаване на изпълнителен лист в полза на РС- Плевен ,издадено въз основа на протоколно определение № 1602/27.06.2023г. по н.о.х.д. № 807/ 2023г. на РС-Плевен с което е наложена глоба в размер на 1000лв.“ , като ДАВА на жалбоподателя едноседмичен срок да уточни дали се касае за жалба само срещу разпореждането за издаване на изпълнителен лист ,какъвто е петитума на частната жалба или пък действително се касае за обжалване на действие на ДСИ при РС-Червен бряг и ако е така, то да се уточни кое точно изпълнително действие на ДСИ се обжалва ,като се има предвид нормата на чл. 435,ал.2 от ГПК относно кръга на действията ,които могат да бъдат обжалвани от длъжника и в т.вр. да заяви дали с оглед резултата по в.гр.д.№ 373/ 2024г. на Плевенски окръжен съд все още се поддържа процесната частна жалба по която е образувано в. гр.д.№ 380/ 2024г. или същата се оттегля и се иска прекратяване на производството по това дело на Плевенски окръжен съд,като безпредметно.

Препис от това разпореждане е бил връчен на адв. С. Б. на 13.06.2024г. с оглед на което даденият и едноседмичен срок за отстраняване нередовностите на частната и жалба е изтекъл на 20.06.2024г.

До изтичането на този срок ,както и до настоящата дата – 28.06.2024г. не е постъпила молба от адв.С. Б. с която да са отстранени недостатъците на частната и жалба ,която е била администрирана от ДСИ при РС-Червен бряг като жалба срещу действия на ДСИ по изпълнително дело № 20244440400048 и изпратена на Плевенски окръжен съд за разглеждане.

Не е уточнено дали действително се касае за обжалване на действие на ДСИ 1 при РС-Червен бряг и ако е така, кое точно изпълнително действие на ДСИ се обжалва,което представлява пречка да се прецени от Плевенски окръжен съд с оглед нормата на чл. 435,ал.2 от ГПК дали конкретното изпълнително действие подлежи на обжалване от длъжника.

След като не са изпълнени дадените от Плевенски окръжен съд изрични указания за отстраняване недостатъците на „частната жалба „ от адв.С. Б.

,подадена чрез ДСИ при РС-Червен бряг до Окръжен съд-Плевен ,то следва на осн. чл. 262,ал. 2 т. 1 от ГПК да бъде върната подадената частна жалба , а производството по в.гр.д.№ 380/ 2024г. следва да бъде прекратено.

Поради изложеното , Плевенски окръжен съд

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА обратно на подателя и адв.С. Б., подадената от нея, чрез ДСИ при РС-Червен бряг до Окръжен съд-Плевен , частна жалба и ПРЕКРАТЯВА производството по в.гр.д.№ 380/ 2024г. по описа на Плевенски окръжен съд .

Определението може да се обжалва пред Апелативен съд-Велико Търново, с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2