Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 158269 от 31.10.2024, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 40907/2021
Вид
Разпореждане № 158269
Подписан
31.10.2024
В сила
31.10.2024
Състав
РОЗАЛИНА ГЕОРГИЕВА БОТЕВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 158269 гр. София, 31.10.2024 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 170 СЪСТАВ, в закрито заседание на тридесет и първи октомври през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: РОЗАЛИНА Г. БОТЕВА като разгледа докладваното от РОЗАЛИНА Г. БОТЕВА Гражданско дело № 20211110140907 по описа за 2021 година

Производството е по реда на чл. 262, ал. 2 ГПК.

При проверка редовността на въззивната жалба, съдът е установил, че същата е нередовна, като не отговаря на изискванията на чл. 261, т. 4 ГПК, поради което с разпореждане № 128892 от 11.09.2024г.. е дал на жалбоподателя указания да внесе държавна такса в размер на 280,44 лева. Разпореждането е връчено на 24.09.2024г.

Определения срок е продължен с определение № 40718/ 08.10.2024г. с две седмици, считано от изтичане на първоначално определения- 01.10.2024г/ Срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 15.10.2024г. До настоящия момент указанията не са изпълнени.

Изложеното обуславя извод, че са налице предпоставките на чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, предвид което въззивната жалба следва да бъде върната.

Мотивиран от изложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА подадената от Х. С. Г. въззивна жалба, с вх. № 283149/ 05.09.2024г. по Входящия дневник на Софийски районен съд против решение № 14752 от 29.07.2024г., постановено по гр. дело № 40907 по описа за 2021г. на Софийски районен съд, 170 състав, на основание чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК.

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване в седмичен срок от връчването му пред Софийски градски съд.

Препис от разпореждането да се връчи на жалбоподателя

1

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2