Разпореждане № 201 от 20.02.2026, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 1178/2025
- Вид
- Разпореждане № 201
- Подписан
- 20.02.2026
- В сила
- 20.02.2026
- Състав
- Гюлфие Яхова
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 201 гр. Б., 20.02.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – Б., ВТОРИ ВЪЗЗИВЕН ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети февруари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Съдия:
Гюлфие Яхова като разгледа докладваното от Гюлфие Яхова Въззивно частно гражданско дело № 20251200501178 по описа за 2025 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
По делото е депозирана частна касационна жалба с вх. № 20/05.01.2026 г. от адв. Г. Ю., процесуален представител на П. В. М., ЕГН **********, М. С.
М., ЕГН **********, З. А. М., ЕГН ********** и А. А. М., ЕГН **********, и четиримата с адрес: гр. Б., ул. „О.“ № 8, всички със съдебен адрес за връчване на съобщения и книжа: гр. Б., ул. „Т.А.“ № 41, ет. 2, срещу Определение № 1391/24.11.2025 година, постановено по в.ч.гр.д. № 1178/2025 г. по описа на Окръжен съд Б..
Съдът е констатирал, че частната касационна жалба е нередовна, поради което с Разпореждане № 21/07.01.2026г., постановено по в.ч.гр.д. № 1178/2025г. по описа на Окръжен съд Б. е оставена без движение, като на жалбоподателите са дадени указания за отстраняване на нередовностите и едноседмичен срок за изпълнение. Указано им е също така, че при неизпълнение на дадените указания в определения за това срок жалбата ще бъде върната.
Разпореждането е връчено на адв. Ю. – посочена и като съдебен адресат, на 04.02.2026г. Едноседмичният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 11.02.2026г., в който срок, а и към настоящия момент, указанията на съда не са изпълнени.
Предвид проявеното процесуално бездействие частната касационна жалба ще следва да бъде върната.
Мотивиран от горното и на осн. чл. 275, ал. 2 във вр. с чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна касационна жалба с вх. № 20/05.01.2026 г., подадена от адв. Г. Ю., процесуален представител на П. В. М., ЕГН **********, М. С. М., 1
ЕГН **********, З. А. М., ЕГН ********** и А. А. М., ЕГН **********, и четиримата с адрес: гр. Б., ул. „О.“ № 8, всички със съдебен адрес за връчване на съобщения и книжа: гр. Б., ул. „Т.А.“ № 41, ет. 2, срещу Определение № 1391/24.11.2025г., постановено по в.ч.гр.д. № 1178/2025 г. по описа на Окръжен съд Б., поради неотстраняване на нередовностите на жалбата.
Определението подлежи на обжалване пред Апелативен съд - София в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателите.
Съдия при Окръжен съд – Б.: _______________________
2
----- следващ документ -----
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 201 гр. Б., 20.02.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – Б., ВТОРИ ВЪЗЗИВЕН ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети февруари през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Съдия:
Гюлфие Яхова като разгледа докладваното от Гюлфие Яхова Въззивно частно гражданско дело № 20251200501178 по описа за 2025 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
По делото е депозирана частна касационна жалба с вх. № 20/05.01.2026 г. от адв. Г. Ю., процесуален представител на П. В. М., ЕГН **********, М. С.
М., ЕГН **********, З. А. М., ЕГН ********** и А. А. М., ЕГН **********, и четиримата с адрес: гр. Б., ул. „О.“ № 8, всички със съдебен адрес за връчване на съобщения и книжа: гр. Б., ул. „Т.А.“ № 41, ет. 2, срещу Определение № 1391/24.11.2025 година, постановено по в.ч.гр.д. № 1178/2025 г. по описа на Окръжен съд Б..
Съдът е констатирал, че частната касационна жалба е нередовна, поради което с Разпореждане № 21/07.01.2026г., постановено по в.ч.гр.д. № 1178/2025г. по описа на Окръжен съд Б. е оставена без движение, като на жалбоподателите са дадени указания за отстраняване на нередовностите и едноседмичен срок за изпълнение. Указано им е също така, че при неизпълнение на дадените указания в определения за това срок жалбата ще бъде върната.
Разпореждането е връчено на адв. Ю. – посочена и като съдебен адресат, на 04.02.2026г. Едноседмичният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 11.02.2026г., в който срок, а и към настоящия момент, указанията на съда не са изпълнени.
Предвид проявеното процесуално бездействие частната касационна жалба ще следва да бъде върната.
Мотивиран от горното и на осн. чл. 275, ал. 2 във вр. с чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна касационна жалба с вх. № 20/05.01.2026 г., подадена от адв. Г. Ю., процесуален представител на П. В. М., ЕГН **********, М. С. М., 1
ЕГН **********, З. А. М., ЕГН ********** и А. А. М., ЕГН **********, и четиримата с адрес: гр. Б., ул. „О.“ № 8, всички със съдебен адрес за връчване на съобщения и книжа: гр. Б., ул. „Т.А.“ № 41, ет. 2, срещу Определение № 1391/24.11.2025г., постановено по в.ч.гр.д. № 1178/2025 г. по описа на Окръжен съд Б., поради неотстраняване на нередовностите на жалбата.
Определението подлежи на обжалване пред Апелативен съд - София в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателите.
Съдия при Окръжен съд – Б.: _______________________
2