Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 3441 от 15.09.2021, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 840/2021
Вид
Разпореждане № 3441
Подписан
15.09.2021
Състав
Жана Иванова Маркова

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 3441 гр. Варна , 15.09.2021 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, IV СЪСТАВ в закрито заседание на петнадесети септември, през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:

Председател:

Жана Ив. Маркова като разгледа докладваното от Жана Ив. Маркова Въззивно гражданско дело № 20213100500840 по описа за 2021 година за да се произнесе взе предвид следното:

Произнасянето е по повод постъпила касационна жалба вх. № 14345/19.07.2021 г. от ОРЛ. Д. ГР., ЕГН **********, с постоянен адрес **********, срещу Решение № 1050/11.06.2021 г., постановено по делото.

С разпореждане № 2703/22.07.2021 г. на касатора са дадени указания да отстрани нередовностите на касационната жалба, в 1-седмичен срок от съобщаването.

Разпореждането е редовно съобщено на страната, чрез процесуален представител, на 03.08.2021 г. Този факт се установява, както от самото съобщение, така и от служебната справка, изготвена от ЕИСС.

Срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 10.08.2021 г. В границите на срока не са представени доказателства за изпълнение. В изпълнение на дадените указания е постъпила молба вх. № 16153/12.08.2021 г., която обаче е извън предоставения срок. С разпореждане № 3037/13.08.2021 г., на касатора са дадени указания да представи доказателства, обосноваващи спазването на срока. С молба вх. № 17830/09.09.2021г., последният пояснява, че не разполага и не е в състояние да представи други доказателства, освен находящите се по делото.

Изложените обстоятелства и при съобразяване разпоредбата на чл. 286, ал. 1, т. 2 ГПК, водят до излода, че касационната жалба, следва да бъде върната.

Мотивиран от изложеното, съдът,

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА касационна жалба вх. № 14345/19.07.2021 г. от ОРЛ. Д. ГР., ЕГН **********, с постоянен адрес **********, срещу Решение № 1050/11.06.2021 г., на осн. Чл. 286, ал. 1, т. 2 1

ГПК.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба, пред ВКС, в едноседмичен срок от връчването му на касатора.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________

2