Разпореждане № 145 от 24.03.2022, Окръжен съд - Благоевград
- Съд
- Окръжен съд - Благоевград
- Дело
- Въззивно гражданско дело 195/2022
- Вид
- Разпореждане № 145
- Подписан
- 24.03.2022
- В сила
- 24.03.2022
- Състав
- Анета Илинска
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 145 гр. Благоевград, 24.03.2022 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ПЪРВИ ВЪЗЗИВЕН
ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и четвърти март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:
Съдия:
Анета Илинска като разгледа докладваното от Анета Илинска Въззивно гражданско дело № 20221200500195 по описа за 2022 година
И за да се произнесе, съдът взе предвид следното:
Постъпила е частна жалба с вх.№1974/03.02.2022 г. , подадена от „М.К.“ ****, ЕИК *****, чрез адв.К.Ч., против Разпореждане на ЧСИ Б.В. от 20.12.2021 г., с което е спряно изпълнителното производство по изп.д.№1040/2019 г.
При проверката за допустимост на подадената жалба съдът констатира нередовност.
Липсват данни за срочно подаване на жалбата. Жалбоподателят е уведомен за атакуваното разпореждане на 19.01.2022 г. (сряда), двуседмичният срок за неговото обжалване изтича на 02.02.2022 г. (сряда), а жалбата е входирана при ЧСИ Б.В. на 03.02.2022 г. (четвъртък).
Ето защо, с оглед проверка за срочното подаване на жалбата, а оттук и за допустимостта на същата, жалбата ще бъде оставена без движение, с указание към жалбоподателя, че в едноседмичен срок от съобщаването, следва да представи доказателства за срочно подаване на жалбата, като при неизпълнение на указанието в срок, съдът ще приеме, че жалбата е просрочена и ще разпореди нейното връщане по реда на чл.436, ал.4 вр. с чл.262, ал.2, т.1 ГПК.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ОСТАВЯ без движение постъпилата жалба.
УКАЗВА на жалбоподателя, в едноседмичен срок от получаване на съобщението за това, с писмена молба до съда да отстрани констатираната в мотивите на настоящото определение нередовност.
УКАЗВА на жалбоподателя, че при неизпълнение на указанията в дадения срок, жалбата ще бъде върната.
Делото да се докладва след изтичане на дадения от съда срок за отстраняване на нередовността по частната жалба.
Разпореждането не подлежи на обжалване.
1
Разпореждането да се съобщи на жалбоподателя.
Съдия при Окръжен съд – Благоевград: _______________________ 2