Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 145 от 24.03.2022, Окръжен съд - Благоевград

Съд
Окръжен съд - Благоевград
Дело
Въззивно гражданско дело 195/2022
Вид
Разпореждане № 145
Подписан
24.03.2022
В сила
24.03.2022
Състав
Анета Илинска

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 145 гр. Благоевград, 24.03.2022 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – БЛАГОЕВГРАД, ПЪРВИ ВЪЗЗИВЕН

ГРАЖДАНСКИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и четвърти март през две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

Съдия:

Анета Илинска като разгледа докладваното от Анета Илинска Въззивно гражданско дело № 20221200500195 по описа за 2022 година

И за да се произнесе, съдът взе предвид следното:

Постъпила е частна жалба с вх.№1974/03.02.2022 г. , подадена от „М.К.“ ****, ЕИК *****, чрез адв.К.Ч., против Разпореждане на ЧСИ Б.В. от 20.12.2021 г., с което е спряно изпълнителното производство по изп.д.№1040/2019 г.

При проверката за допустимост на подадената жалба съдът констатира нередовност.

Липсват данни за срочно подаване на жалбата. Жалбоподателят е уведомен за атакуваното разпореждане на 19.01.2022 г. (сряда), двуседмичният срок за неговото обжалване изтича на 02.02.2022 г. (сряда), а жалбата е входирана при ЧСИ Б.В. на 03.02.2022 г. (четвъртък).

Ето защо, с оглед проверка за срочното подаване на жалбата, а оттук и за допустимостта на същата, жалбата ще бъде оставена без движение, с указание към жалбоподателя, че в едноседмичен срок от съобщаването, следва да представи доказателства за срочно подаване на жалбата, като при неизпълнение на указанието в срок, съдът ще приеме, че жалбата е просрочена и ще разпореди нейното връщане по реда на чл.436, ал.4 вр. с чл.262, ал.2, т.1 ГПК.

Водим от горното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ОСТАВЯ без движение постъпилата жалба.

УКАЗВА на жалбоподателя, в едноседмичен срок от получаване на съобщението за това, с писмена молба до съда да отстрани констатираната в мотивите на настоящото определение нередовност.

УКАЗВА на жалбоподателя, че при неизпълнение на указанията в дадения срок, жалбата ще бъде върната.

Делото да се докладва след изтичане на дадения от съда срок за отстраняване на нередовността по частната жалба.

Разпореждането не подлежи на обжалване.

1

Разпореждането да се съобщи на жалбоподателя.

Съдия при Окръжен съд – Благоевград: _______________________ 2