Акт от 09.04.2021, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- 131/2021
- Подписан
- 09.04.2021
- В сила
- 08.05.2021
Цитирани разпоредби
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
Определение
№. гр. Сливен,
09.04.2021 год.
В
ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито съдебно заседание на девети април две хиляди двадесет и първа година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
СТЕЛА ДИНЧЕВА като разгледа докладваното от съдия Динчева адм. дело № 131/2021 год. по описа на съда за да се произнесе съобрази следното:
Производството е образувано по жалба подадена от ЕТ „В.-Р.В.“ чрез Р.В.С. срещу Решение № ГДФК-28/08.02.2021 год. на директора на Дирекция „Оперативни дейности“ в ЦУ на НАП, с което е потвърдена Заповед № ФК-10-0051803/18.01.2021 год. на началник отдел „Оперативни дейности“.
С разпореждане на съдията-докладчик от 18.03.2021 год. жалбата е оставена без движение, поради констатирани нередовности на същата и са дадени конкретни указания на жалбоподателя за отстраняването им.
Даден е 7 дневен срок на оспорващия ЕТ да представи по делото документ за внесена държавна такса в размер на 50 лева и пълномощно на подателя на жалбата.
С разпореждането ЕТ изрично е предупреден, че при неизпълнение в указания срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото-прекратено.
Препис от разпореждането е връчен на Р.В.С. на 25.03.2021 год. Препис от разпореждането е връчено и на процесуалния представител на ЕТ адв.К.К. на 29.03.2021 год. Определеният срок за изпълнение на указанията на съда е изтекъл на 01.04.2021 год. четвъртък - работен ден и съответно на 05.04.2021 год. понеделник-работен ден. В рамките и на двата срока, а и към настоящия момент жалбоподателят не е изпълнил дадените му конкретни указания.
Неотстраняването на констатираните нередовности на жалбата в определения срок не позволява извършване на последващи процесуални действия и е основание за оставянето и без разглеждане, съответно за прекратяване на производството по делото.
По изложените съображения и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК Административен съд Сливен ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на ЕТ „В.-Р.В.“ чрез Р.В.С. срещу Решение № ГДФК-28/08.02.2021 год. на директора на Дирекция „Оперативни дейности“ в ЦУ на НАП, с което е потвърдена Заповед № ФК-10-0051803/18.01.2021 год. на началник отдел „Оперативни дейности“.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д. № 131/2021 год. по описа на Административен съд Сливен.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7 - дневен срок от съобщаването му пред ВАС.
СЪДИЯ: