Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 2720 от 28.03.2024, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Търговско дело 430/2024
Вид
Разпореждане № 2720
Подписан
28.03.2024
В сила
13.04.2024
Състав
Атанас Маджев

Цитирани разпоредби

  • чл. 25 · Закон за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел
  • чл. 25, ал. 1 · Закон за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 2720 гр. София, 28.03.2024 г.

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ТО VI-2, в закрито заседание на двадесет и осми март през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: Атанас Маджев като разгледа докладваното от Атанас Маджев Търговско дело № 20241100900430 по описа за 2024 година

Производството е по реда на чл. 25 от ЗТРРЮЛНЦ.

Образувано е по повод на подадена жалба с вх. № 20240226163930 от И. Г. А. в качеството му на законен представител на „Д.К.“ ЕООД – в процес на учредяване и същата има за предмет постановен отказ на длъжностно лице по регистрацията при ТРРЮЛНЦ-АВ № 20240214185314-3 от 20.02.2024 г.

При проверка редовността на подадената жалба СГС констатира със свое разпореждане от 06.03.2024 г., че същата е нередовна, като дава указания към субекта упражнил правото на жалба в 1-седмичен срок, считано от уведомяването му да представи по делото доказателство, от което да се установява, че по сметка на сезирания Софийски градски съд е заплатена държавна такса в размер на сумата от 55,00 лв., която е дължима за разглеждане на подадената жалба по чл. 25, ал. 1 ЗТРРЮЛНЦ против постановен от длъжностно лице по регистрацията действащо при АВ-ТР Отказ от 20.02.2024 г. Дадени са указания и за отстраняване на нередовност допусната в самото заявление за вписване учредяването на „Д.К.“ ЕООД.

Това разпореждане е надлежно доведено до знанието на адресата си – жалбоподател по делото чрез осъществено връчване на И. Г.а А. – законен представител на „Д.К.“ ЕООД – в процес на учредяване на датата – 12.03.2024 г. В пределите на указания 1-седмичен срок, които е изтекъл на 19.03.2024 г. от жалбоподателя не е демонстрирано процесуално поведение, което да е съсредоточено към отстраняване на посочената в разпореждането нередовност на жалбата. Изпълнение на изчерпателното указание дадено в цитираното погоре разпореждане не се наблюдава и към момента на постановяване на настоящото разпореждане, поради което жалба с неотстранена и указана нередовност следва да бъде върната, а производството по делото-да се прекрати изцяло.

По изложените мотиви и на основание Софийски градски съд

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА Жалба с вх. № 20240226163930 подадена от И. Г. А. в качеството му на законен представител на „Д.К.“ ЕООД – в процес на учредяване, която има за предмет обжалване на постановен отказ на длъжностно лице по регистрацията при ТРРЮЛНЦ-АВ № 20240214185314-3 от 20.02.2024 г. при разглеждане на заявление с вх. № 20240214185314, и ПРЕКРАТЯВА производството по търг. дело № 430/2024 г. по описа на СГС-ТО- VI-2 състав.

1

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

Съдия при Софийски градски съд: _______________________

2