Разпореждане № 1471 от 23.11.2022, Административен съд - Добрич
- Съд
- Административен съд - Добрич
- Дело
- Административно дело 666/2022
- Вид
- Разпореждане № 1471
- Подписан
- 23.11.2022
- Състав
- СИЛВИЯ МИНКОВА САНДЕВА-ИВАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 138 · Административнопроцесуален кодекс
Р А З П
О Р Е Ж Д А Н Е
№…………/23.11.2022г., град Добрич
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – ДОБРИЧ, в закрито заседание на двадесет и трети ноември през две хиляди и двадесет и втора година в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: СИЛВИЯ
САНДЕВА като разгледа докладваното от председателя адм.дело № 666/2022 г. по описа на АдмС - Добрич, намира следното :
Производството е образувано по жалба на община Добричка срещу решение № РД-02-14-968/10.10.2022 г. на ръководителя на Националния орган по Програма ИНТЕРРЕГ V-A Румъния – България 2014-2020 г. и заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството.
При проверка за допустимостта на производството съдът констатира, че процесното решение е съобщено на община Добричка на 11.10.2022 г., поради което срокът за обжалването му е изтекъл на 25.10.2022 г. Жалбата срещу решението е подадена на 26.10.2022 г., според приложения по делото транспортен етикет на куриера и извършената служебна справка в сайта на куриерската служба.
Спазването на преклузивния срок за оспорване на административния акт е абсолютна процесуална предпоставка за допустимостта на жалбата, за която съдът е длъжен да следи служебно във всяко положение на делото.
С оглед на това съдът намира, че следва да даде възможност на жалбоподателя да представи допълнителни доказателства за изясняване на въпроса относно срочността на жалбата, поради което
Р А З П О Р Е Д И :
ДАВА ВЪЗМОЖНОСТ на жалбоподателя, в 7-дневен срок от получаване на съобщението, да представи доказателства за датата на подаване на жалбата с оглед на преценката за нейната срочност.
Разпореждането да се съобщи на жалбоподателя чрез връчване на препис от него по реда на чл. 138 от АПК.
Административен съдия :