Определение № 1331 от 17.10.2023, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- Административно дело 347/2023
- Вид
- Определение № 1331
- Подписан
- 17.10.2023
- В сила
- 28.10.2023
- Състав
- ГАЛЯ ПЕТКОВА ИВАНОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 151, т. 2 и т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 151, т. 2 и т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 32 · Граждански процесуален кодекс
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 1331 гр. Сливен, 17. 10. 2023 г.
В ИМЕТО
НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД – СЛИВЕН, в закрито заседание на седемнадесети октомври, две хиляди двадесет и трета година, в състав:
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ:
ГАЛЯ ИВАНОВА
Като разгледа докладваното от административния съдия административно дело № 347 по описа на съда за 2023 г., за да се произнесе, съобрази следното:
Производството е образувано по жалба от: Р.Ж.Й. с ЕГН:
**********,***, и И.Ж.Й. с ЕГН: **********,***, подадена срещу Отказ на Заместник Кмета на Община Сливен, обективиран в Писмо Изх. № 9400-16569/1/ от 21.08.2023 г.
С Разпореждане на съда № 1263 от 28.09.2023 г. е констатирано, че жалбата не отговаря на изискванията на чл. 151, т. 2 и т. 3 от АПК, поради което и на основание чл. 158, ал. 1 от АПК, е оставена без движение, като на жалбоподателите е указано в 7-дневен срок, считано от получаване на съобщението, да отстранят нередовностите на жалбата, както следва: 1. Да представят по делото документ, удостоверяващ, че п. Р.Ж.Й. има качеството на лице по чл. 32 от ГПК или жалбоподателят И.Ж.Й. да приподпише подадената жалба; и 2. Да внесат по сметка на Административен съд – Сливен, държавна такса в размер на 10 лева или да заплатят същата на ПОС терминал в служба Регистратура в сградата на Административен съд – Сливен, и в същия срок да представят по делото документ, удостоверяващ извършеното плащане на определената държавна такса. Жалбоподателите са предупредени, че при неизпълнение в срок на указанията на съда, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.
Горепосоченото разпореждане е съобщено на жалбоподателите на 04.10.2023 г. Следователно, 7-дневният срок за отстраняване на нередовностите на жалбата изтича на 11.10.2023 г.
В срока за отстраняване на нередовностите на жалбата и до датата на постановяване на настоящото определение нередовностите на жалбата не са отстранени, поради което подадената жалба следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото – прекратено.
Воден от гореизложеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК, Административен съд – Сливен ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на: Р.Ж.Й. с ЕГН: **********,***, и И.Ж.Й. с ЕГН: **********,***, подадена срещу Отказ на Заместник Кмета на Община Сливен, обективиран в Писмо Изх. № 9400-16569/1/ от 21.08.2023 г.
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 347 / 2023 г. по описа на Административен съд – Сливен.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред
Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: