Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 841 от 11.12.2024, Районен съд - Перник

Съд
Районен съд - Перник
Дело
Административно наказателно дело 1830/2024
Вид
Определение № 841
Подписан
11.12.2024
В сила
28.12.2024
Състав
ВЛАДИМИР ЙОРДАНОВ МИНЧЕВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 159, т. 5 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 72, ал. 4 · Закон за Министерството на вътрешните работи

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 841 гр. Перник, 11.12.2024 г.

РАЙОНЕН СЪД – ПЕРНИК, VII НАКАЗАТЕЛЕН СЪСТАВ, в закрито заседание на единадесети декември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:

Председател: ВЛАДИМИР Й. МИНЧЕВ като разгледа докладваното от ВЛАДИМИР Й. МИНЧЕВ Административно наказателно дело № 20241720201830 по описа за 2024 година Производството е по реда на чл. 145 и сл. от Административнопроцесуалния кодекс във вр. с чл. 72, ал. 4 от ЗМВР.

Образувано е по жалба на З. З. И. от гр. Перник, чрез адв. С. срещу Заповед за задържане рег. № 1920зз-426 от 07.11.2024 г.

В жалбата се излагат множество мотиви за незаконосъобразност на процесната заповед за задържане.

След като се запозна с материалите по делото съдът намери жалбата за НЕДОПУСТИМА.

Съгласно разпоредбата на чл. 149, ал. 1 от Административнопроцесуалния кодекс, административните актове могат да се оспорят в 14-дневен срок от съобщаването им.

В случая Заповед за задържане рег. № 1920зз-426 от 07.11.2024 г. е връчена на лицето при отказ на 07.11.2024 г., а жалбата е подадена по електронната поща на 22.11.2024 г. в 15:11 ч.

От изложеното следва извода, че жалбата е подадена извън преклузивния 14-дневен срок за оспорване, който срок е изтекъл на 21.11.2024 г. /четвъртък/, присъствен ден.

Ето защо, съдът намира, че жалбата е процесуално недопустима, на основание чл.

159, т. 5 от АПК, тъй като оспорването е просрочено, поради което жалбата следва да се остави без разглеждане и да прекрати съдебното производство.

Така мотивиран и на основание чл. 159, т. 5 от Административнопроцесуалния кодекс, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА а.н.д. № 1830/2024 г. по описа на Районен съд Перник.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба по реда на Административнопроцесуалния кодекс пред Административен съд Перник в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Съдия при Районен съд – Перник: _______________________ 1

2