Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 776 от 04.09.2023, Апелативен съд - Варна

Съд
Апелативен съд - Варна
Дело
Въззивно частно гражданско дело 124/2023
Вид
Разпореждане № 776
Подписан
04.09.2023
В сила
04.09.2023
Състав
Милен Петров Славов

Цитирани разпоредби

  • чл. 274 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 278, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 776 гр. Варна, 04.09.2023 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, I СЪСТАВ, в закрито заседание на четвърти септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Милен П. Славов като разгледа докладваното от Въззивно частно гражданско дело № 20233000500124 по описа за 2023 година

Депозирана е частна касационна жалба вх. № 3160/26.04.23г. от В. Б. И. против определение № 207/03.04.23г. по в.ч.гр.д. № 124/23г. по описа на ВАпС. С разпореждане № 361/28.04.23г. частната жалба е била оставена без движение с указание да бъде приподписана от надлежно упълномощен от страната адвокат, както и да се представи точно и мотивирано изложение на основания за допускане на касационно обжалване по чл. 280, ал. 1 и ал. 2 от ГПК, приподписано от надлежно упълномощения от страната адвокат. С молба с вх. № 3675/16.05.23г. жалбоподателят е представил изложение на основания за допускане на касационно обжалване и същевременно е отправил искане за предоставяне на правна помощ, изразяваща се в процесуално представителство за приподписване на жалбата и изложението. С определение № 291/22.05.23г. е предоставена поисканата правна помощ на жалбоподателя и е изискано от ВАК посочването на адвокат, който да бъде назначен от съда.

След неколкократно назначаване от съда и откази на назначените за процесуални представители адвокати на жалбоподателя, ведно с дадените им указания за отстраняване нередовностите на частната касационна жалба, за процесуален представител на В. Б. И. е бил назначен посоченият от ВАК адв.

Д. Б. Д. – определение № 419/07.08.23г. Разпоредено е на същия да бъдат връчени преписи от последното определение и от определение № 291/22.05.23г. Указано е на жалбоподателя чрез процесуалния представител адв. Д., че следва в 1-седмичен срок от съобщението да изпълни указанията на съда, дадени с разпореждане № 625/10.07.23г. (да бъдат приподписани частната касационна жалба с вх. № 3160/26.04.23г. и изложение на основания за допускане на касационно обжалване към същата с вх. № 3677/16.05.23г.).

Указано е, че при неизпълнение частната касационна жалба ще бъде върната.

Определението е било връчено на адв. Д. на 16.08.23г., но в указания 1седмичен срок, изтекъл на 23.08.23г., не са предприети процесуални действия 1 по изпълнение на дадените указания. Налице е неотстранена нередовност на частната касационна жалба, поради което съдът на осн. чл. 286, ал. 1, т. 2, вр. чл. 274 и чл. 278, ал. 4 от ГПК,

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна касационна жалба вх. № 3160/26.04.23г. от В. Б. И. против определение № 207/03.04.23г. по в.ч.гр.д. № 124/23г. по описа на ВАпС.

Разпореждането може да се обжалва пред ВКС с частна жалба в 1седмичен срок от връчването му на жалбоподателя В. Б. И., което да се извърши чрез адв. Д. Б. Д..

Председател: _______________________

2