Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 08.06.2020, Районен съд - Сливен

Съд
Районен съд - Сливен
Дело
82/2020
Подписан
08.06.2020
В сила
05.10.2020

Цитирани разпоредби

  • чл.64, ал.1 · Граждански процесуален кодекс

О

П Р Е

Д Е Л

Е Н И Е №

08.06.2020 година

СЛИВЕНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, граждански състав в закрито заседание на осми юни през две хиляди и двадесета година, в състав:

Районен съдия : Светозар Светиев като разгледа докладваното от съдията гр.дело №82/2020 година, за да се произнесе, съобрази:

С разпореждане исковата молба е оставена без движение и на ищеца са дадени конкретни указания за отстраняване на констатираните нередовности. Впоследствие срокът за отстраняване на нередовностите е продължаван два пъти.

На 05.06.2020г. е подадена поредна молба за продължаване на срока за отстраняване на нередовностите. Тази молба е постъпила в съда след изтичането на определения срок, който е изтекъл на 04.06.2020г., поради което не следва да се вземат предвид, съгласно императивната разпоредба на чл.64, ал.1 от ГПК.В този смисъл е и константната съдебна практика.

Предвид изложеното, съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната, а настоящото производство да се прекрати, поради неизпълнение на указанията на съда за отстраняване на нередовностите в определения срок, изтекъл на 04.06.2020г.

Ръководен от горното, съдът

О П

Р Е Д

Е Л И :

ВРЪЩА искова молба вх.№708/2020г. на СлРС, поради неотстраняване на нередовностите в определения от съда срок.

ПРЕКРАТЯВА производството по г.д. №82 по описа на СлРС за 2020г.

Определението подлежи на обжалване пред СлОС с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: