Акт от 08.06.2020, Районен съд - Сливен
- Съд
- Районен съд - Сливен
- Дело
- 82/2020
- Подписан
- 08.06.2020
- В сила
- 05.10.2020
Цитирани разпоредби
- чл.64, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
О
П Р Е
Д Е Л
Е Н И Е №
08.06.2020 година
СЛИВЕНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, граждански състав в закрито заседание на осми юни през две хиляди и двадесета година, в състав:
Районен съдия : Светозар Светиев като разгледа докладваното от съдията гр.дело №82/2020 година, за да се произнесе, съобрази:
С разпореждане исковата молба е оставена без движение и на ищеца са дадени конкретни указания за отстраняване на констатираните нередовности. Впоследствие срокът за отстраняване на нередовностите е продължаван два пъти.
На 05.06.2020г. е подадена поредна молба за продължаване на срока за отстраняване на нередовностите. Тази молба е постъпила в съда след изтичането на определения срок, който е изтекъл на 04.06.2020г., поради което не следва да се вземат предвид, съгласно императивната разпоредба на чл.64, ал.1 от ГПК.В този смисъл е и константната съдебна практика.
Предвид изложеното, съдът намира, че исковата молба следва да бъде върната, а настоящото производство да се прекрати, поради неизпълнение на указанията на съда за отстраняване на нередовностите в определения срок, изтекъл на 04.06.2020г.
Ръководен от горното, съдът
О П
Р Е Д
Е Л И :
ВРЪЩА искова молба вх.№708/2020г. на СлРС, поради неотстраняване на нередовностите в определения от съда срок.
ПРЕКРАТЯВА производството по г.д. №82 по описа на СлРС за 2020г.
Определението подлежи на обжалване пред СлОС с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: