Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260570 от 14.10.2021, Окръжен съд - Хасково

Съд
Окръжен съд - Хасково
Дело
Въззивно гражданско дело 145/2021
Вид
Разпореждане № 260570
Подписан
14.10.2021
Състав
ЙОНКО ГЕОРГИЕВ

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е № 260570

14.10.2021 г.

Хасковският окръжен съд, в закрито заседание на четиринадесети октомври две хиляди двадесет и първа година, в състав:

Съдия: Йонко Г. при секретаря…………………и в присъствието на прокурора……….…….., като разгледа докладваното в.гр.д. № 145 по описа за 2021 г., за да се произнесе, взе пред вид следното:

Постъпила е касационна жалба с вх. № 264599/22.06.2021 г. от Т.Г.К., Р.Т.Г. – Нешева и К.Т.Г., всички чрез адв. Г.Б., против решение № 260163 от 12.05.2021 г. по горепосоченото дело.

Жалбата е изпратена на Върховен касационен съд, но е върната със задължителни указания за преценка относно спазването на срока за обжалване от жалбоподателя Т.Г.К..

След извършване на проверка по отношение на касационната жалба се установи, че жалбата е подадена след изтичане на срока за обжалване в частта по отношение на жалбоподателя Т.Г.К.. В случая сроковете за обжалване за всеки един от тримата жалбоподатели текат от момента на съобщаването за всеки от тях. Жалбоподателят Т.К. е получил съобщението за връчване на препис от обжалваното решение на 13.05.2021 г., поради което срокът за него е изтекъл на 13.06.2021 г., а същият се е присъединил към касационната жалба на останалите двама жалбоподатели, която е подадена едва на 22.06.2021 г. В този смисъл, жалбата се явява подадена след изтичане на срока за обжалване по отношение на жалбоподателя Т.К. и на основание чл. 286, ал. 1, т. 1 ГПК в тази й част следва да бъде върната.

Водим от горното, съдът

Р А З П О Р

Е Д И :

ВРЪЩА касационна жалба с вх. № 264599/22.06.2021 г. в частта, в която същата е подадена от Т.Г.К., действащ чрез адв. Г.Б., като подадена след изтичане на срока за обжалване, против решение № 260163/12.05.2021 г. по в.гр.д. № 145/2021 г. на Окръжен съд – Хасково.

Разпореждането подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Пловдив в едноседмичен срок от съобщаването Съдия: