Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 02.05.2023, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
160/2023
Подписан
02.05.2023

Цитирани разпоредби

  • чл.150 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 151 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е

№

427 гр. Русе, 02.05.2023 г.

Административен съд Русе, VІІ-ми състав, в закрито заседание на втори май през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

СЪДИЯ: ЙЪЛДЪЗ АГУШ като разгледа докладваното от съдията адм.дело № 160 по описа за 2023г., за да се произнесе съобрази следното:

Производството е по чл. 158, ал.3 от АПК.

Образувано е по жалба на С.Р.З. *** срещу ЗППАМ № 23-1085-000168/17.03.2023г. на ВПД началник сектор ПП към ОДМВР Русе.

Съдът е констатирал нередовности на жалбата и с разпореждане от закрито съдебно заседание на 10.04.2023г. е оставил съдебното производство без движение, като е дал указания на оспорващия, в 7-дневен срок от съобщението, да отстрани нередовностите на жалбата.

Съобщението е връчено надлежно на жалбоподателя на 20.04.2023г. В 7-дневния срок по чл. 158, ал.1 от АПК от съобщаването /изтекъл на 27.04.2023г./ указанията на съда не са изпълнени, респ. жалбата не е преведена в съответствие с изискванията за редовност по чл.150 и чл. 151 от АПК.

Жалбата на С.Р.З. *** срещу ЗППАМ №

23-1085-000168/17.03.2023г. на ВПД началник сектор ПП към ОДМВР Русе е нередовна, поради което на това основание не подлежи на разглеждане.

Водим от горното и на основание чл. 158, ал.3 АПК, съдът О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на С.Р.З. *** срещу ЗППАМ № 23-1085-000168/17.03.2023г. на ВПД началник сектор ПП към ОДМВР Русе, като недопустима.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д.№ 160/2023г. по описа на АС Русе.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

СЪДИЯ: