Разпореждане № 260038 от 22.02.2022, Апелативен съд - Варна
- Съд
- Апелативен съд - Варна
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 628/2019
- Вид
- Разпореждане № 260038
- Подписан
- 22.02.2022
- Състав
- МАРИЯ КРЪСТЕВА МАРИНОВА
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал.2, т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.275, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.275, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
- чл.47, ал.1 · Граждански процесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№
Варненски апелативен съд, гражданско отделение, в закрито заседание на 22.02. 2022г., като разгледа докладваното от съдия М.Маринова в.ч.гр.д.№628/19г. по описа на ВАпС, за да се произнесе, взе предвид следното:
Постъпила е частна жалба вх.№260116/21.02.2022г., подадена от Н.М.Н. чрез процесуалния му представител адв.Н.М., против разпореждане №260663/29.10.2021г., постановено по в.ч.гр.д.№628/19г. по описа на ВАпС.За разпореждане №260663/29.10.2021г. страната е надлежно уведомена на 09.02.2022г., когато препис от същото е връчено на адв.Х.Н., изрично упълномощен от Н.Н., съгласно представеното пълномощно при получаване на призовка/приложено и по делото/, само да получи съобщението по в.ч.гр.д.№628/19г., което преди това е било залепено по реда на чл.51, ал.2, вр. чл.47, ал.1 от ГПК.Срокът за обжалване, посочен и в разпореждането, предвиден в нормата на чл.275, ал.1 от ГПК е едноседмичен.При надлежно връчване на 09.02.2022г., съгласно удостовереното от длъжностното лице, извършващо призоваването, преклузивният срок за обжалване изтича на 16.02.2022г., присъствен ден.Жалба вх.№260116/21.02.2022г. е подадена по пощата с препоръчана пратка на 17.02.2022г., съгласно клеймото върху лицевата част на плика, т.е. след изтичане на срока.Като подадена след изтичане на срока за обжалване, същата следва да бъде върната, на осн. чл.262, ал.2, т.1, вр. чл.275, ал.2 от ГПК.
Водим от горното, съдът
Р А З П О Р Е Д И:
ВРЪЩА частна жалба вх.№260116/21.02.2022г., подадена от Н.М.Н. чрез процесуалния му представител адв.Н.М., против разпореждане №260663/29.10.2021г., постановено по в.ч.гр.д.№628/19г. по описа на ВАпС, на осн. чл.262, ал.2, т.1 от ГПК, вр. чл.275, ал.2 от ГПК.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен касационен съд в едноседмичен срок от съобщаването му на страната.
СЪДИЯ: