Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2915 от 11.10.2022, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 1256/2022
Вид
Определение № 2915
Подписан
11.10.2022
Състав
БОРИСЛАВ ГЕОРГИЕВ МИЛАЧКОВ

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№………………2022 г. гр.

Варна

В ИМЕТО НА НАРОДА

Варненският административен съд, двадесет и четвърти състав на единадесети октомври

2022 г., в закрито заседание в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: БОРИСЛАВ МИЛАЧКОВ като разгледа докладваното от председателя частно административно дело №1256 по описа за 2022 година за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано по жалба на П.И.Ц.,***, чрез адв. Д. срещу Заповед №178/03.05.2022 г. на Изпълнителния Директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“, с която е прекратено служебното правоотношение на Ц. на основание чл.106, ал.1 т.6 от ЗДС.

С Решение

№1073 от 01.08.2022 г., съдът е отхвърлил жалбата на Ц..

На 15.08.2022 г. на електронната поща на съда е постъпила молба от процесуален представител на ответника за допълване на решението в частта за разноските. Тъй като молбата е била подадена само по електронен път, а не е била подписана с КЕП, производството е оставено без движение, като на страната е даден срок за представяне на подписана по надлежния ред молба.

Разпореждането на съда е получено от Изпълнителния Директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ на 26.09.2022 г., видно от приложената по делото разписка.

Срокът, в който е могъл да изпълни разпореждането е изтекъл на 03.10.2022 г. – понеделник, работен ден от седмицата.

И към настоящият момент по делото не е депозирана молба за допълване на решението в частта за разноските, подписана по надлежния ред. Горното дава основание на съда да приеме, че не е сезиран по надлежния ред за допълване на решението.

Воден от горното съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба от процесуален представител на Изпълнителния Директор на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ за допълване на решението в частта за разноските.

Определението може да се обжалва в 7-дневен срок от съобщаването с частна жалба пред ВАС по реда на Глава ХІІІ от АПК.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: