Акт от 31.01.2023, Административен съд - Сливен
- Съд
- Административен съд - Сливен
- Дело
- 15/2023
- Подписан
- 31.01.2023
Цитирани разпоредби
- чл. 158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е №
Гр. Сливен, 31.01.2023 г.
В И М Е Т О
Н А Н А Р О Д А
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СЛИВЕН в закрито заседание на тридесет и първи януари две хиляди двадесет и трета година в състав:
Административен съдия: Иглика Жекова като разгледа докладваното от съдията административно дело № 15/2023 година по описа на съда, за да се произнесе, съобрази
Производството е образувано по жалба – сигнал от Т.П. ***, в която се заявява, че на по – малко от 3 м. от границата на поземлен имот багер е изкопал ров, като моли за проверка на основанията за допустимост и законосъобразност на тези действия.
С Разпореждане от 18.01.2023 г. съдът е оставил без движение жалбата, като е указал на оспорващата страна, че следва в 7- дневен срок от уведомяването да отстрани нередовности по обжалването, като посочи обжалвания акт, укаже в какво се състои незаконосъобразността на същия, посочи искането си към съда и внесе държавна такса в размер на 10,00 лева по сметка на Административен съд - Сливен. Препис от разпореждането е връчен на лично на подателя на жалбата – сигнал Т.П. на 19.01.2023 г. Срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 26.01.2023 г. (четвъртък – работен ден). До тази дата, а и до настоящия момент не са изпълнени дадените от съда указания.
Съгласно чл. 158 ал. 3 от АПК, ако нередовностите не бъдат отстранени в срока по ал. 1 (седем дни), жалбата се оставя без разглеждане, за което процесуално изискване подателят на жалбата е изрично уведомен в цитираното по – горе разпореждане.
Съдът, като констатира, че доколкото и към датата на произнасянето порокът не е отстранен, намира, че са налице визираните в чл. 158 ал. 3 от АПК предпоставки за прекратяване на делото.
Водим от изложените мотиви, Административен съд Сливен
О П Р Е Д Е Л И:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба – сигнал от Т.П. ***, в която се заявява, че на по – малко от 3 м. от границата на поземлен имот багер е изкопал ров и се моли за проверка на основанията за допустимост и законосъобразност на тези действия
ПРЕКРАТЯВА производството по административно дело № 15/2023 г. по описа на Административен съд Сливен.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд на РБългария в 7 – дневен срок от съобщаването му.
Препис от настоящото Определение да се изпрати на жалбоподателя.
Административен съдия: