Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 260126 от 21.12.2020, Районен съд - Ловеч

Съд
Районен съд - Ловеч
Дело
Административно наказателно дело 1081/2020
Вид
Разпореждане № 260126
Подписан
21.12.2020
В сила
21.01.2021
Състав
ГАЛЯ АНГЕЛОВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.59 ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.84 · Закон за административните нарушения и наказания
  • чл.183 ал.2 · Наказателно-процесуален кодекс
  • чл.323 ал.1 · Наказателно-процесуален кодекс
  • чл.323 ал.1 т.2 · Наказателно-процесуален кодекс

Р А

З П О

Р Е Ж

Д А Н Е по НАХД № 1081/2020 г.

Днес 21.12.2020 г. ГАЛЯ МАРИНОВА, съдия-докладчик на ІІІ-ти наказателен състав при Ловешкия районен съд, като се запозна с материалите по НАХД № 1081/2020 година по описа на Ловешкия районен съд и обсъди въпросите по чл.323 ал.1 от НПК във вр. с чл.84 от ЗАНН, установи, че са налице основания за прекратяване на административно-наказателното производство.

Съдът, като съобрази приложените към АНП писмени доказателства намира, че жалбата против НП №ГСВ-12 от 07.08.2020 година на Началник регионален отдел „Надзор на пазара“ – Северозападна България със седалище град Ловеч е подадена извън срока по чл.59 ал.2 от ЗАНН. Същата е изпратена на 02.12.2020 г., видно от клеймото на приложения пощенски плик. Според приложената разписка НП е връчено лично на управителя на дружеството на 24.11.2020 година.

Съгласно чл.59 ал.2 от ЗАНН нарушителят може да обжалва наказателното постановление в седемдневен срок от връчването му. В настоящия случай срокът за депозиране на жалбата пред административно наказващия орган /АНО/ е започнал да тече, начиная от следващият ден 25.11.2020 година, и изчислен по правилата на субсидиарно приложимия, съгласно разпоредбата на чл.84 ЗАНН, чл.183 ал.2 от НПК, е изтекъл на 01.12.2020г. включително /вторник/, който е бил работен ден, т. е. жалбата е подадена един ден след изтичане на установения преклузивен срок.

Налице е процесуална пречка

/отрицателна процесуална предпоставка/ за допустимостта на образуваното съдебно наказателно-административно производство.

При така установените факти, настоящата инстанция приема, че жалбата е недопустима като подадена извън срока, поради което производството по делото следва да бъде прекратено.

Водим от изложеното и на основание чл.84 от ЗАНН във вр. с чл.323 ал.1 т.2 от НПК, съдията-докладчик Р А З П О Р Е Д И :

ОСТАВЯ без разглеждане жалбата от

„Бейби мод“ ЕООД с ЕИК

********* против НП №ГСВ-12 от 07.08.2020 година на Началник регионален отдел „Надзор на пазара“ – Северозападна България със седалище град Ловеч като НЕДОПУСТИМА.

ПРЕКРАТЯВА административно-наказателното производство по НАХД №1081/2020 година по описа на Районен съд - Ловеч.

Определението подлежи на обжалване пред Административен съд – Ловеч в 7-дневен срок от уведомяването.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: